TOPlist

Xiaomi uvedlo levnou 2K kameru s nočním viděním. Můžete ji mít i vy!

Xiaomi Smart Camera C301
  • Xiaomi globálně představilo novou bezpečnostní kameru
  • Za necelou tisícovku si ji můžete z AliExpressu pořídit i vy
  • Má 2K rozlišení, noční vidění a podporuje oboustrannou komunikaci

Krátce poté, co Xiaomi na globální trh přinesl nový mesh systém, uvádí bezpečnostní kameru, která vám za směšný peníz uhlídá kus domácnosti. Už nyní si ji navíc můžete pořídit i vy, a to za necelou tisícovku prostřednictvím on-line tržiště AliExpress, kde jej nabízí partner společnosti. S kupónem 24SS04 navíc můžete ušetřit další stovku.

Xiaomi Smart Camera C301 potěší spíš méně náročné uživatele, rozhodně od ní nečekejte příliš velký nášup AI funkcí či obdobných vymožeností. Nicméně, i přesto za svou cenu rozhodně není špatným produktem.

Xiaomi Smart Camera C301

Pyšní se například obrazem s rozlišením 2K (2304×1296 pixelů) a proprietárně vyvinutým bezpečnostním čipem MJA1. Pokud se bojíte o své soukromí, lze objektiv kamery otočit směrem dozadu, čímž se schová za bílou konstrukci, a tudíž nebude schopen zachytit vůbec nic.

„Hlavička“ kamery se díky gimbalu může otáčet jak horizontálně, tak i vertikálně. Pohyb přitom lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Na dálku díky ní také můžete komunikovat s osobami v blízkosti kamery, které vám skrz ní zároveň mohou odpovídat. Xiaomi Smart Camera C301 je totiž vybavená jak mikrofonem, tak i velkým reproduktorem.

Xiaomi Smart Camera C301

Za zmínku dále určitě stojí noční vidění, využívající infračervené zářiče, anebo funkce detekce osob založená na umělé inteligenci, která zasílá oznámení do chytrého telefonu. Samozřejmostí je také spolupráce s hlasovými asistenty od Googlu a Amazonu.

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Cena: 942,25 Kč

Využili byste podobnou kameru?

Zdroj: Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)