Robotický vysavač X10 od Xiaomi míří do ČR! Umí se sám vyprázdnit a vytře vám podlahu

xiaomi robot vacuum cleaner x10 cesko
  • Xiaomi představilo robotický vysavač X10 v Evropě
  • Umí se sám vyprázdnit a uklidí až 60x bez zásahu člověka
  • Samozřejmostí je i funkce mopování

V prosinci představila společnost Xiaomi dvojici vysavačů Robot Vacuum X10 a X10+, avšak pouze v Číně. Nyní míří první zmíněný model do Evropy. Zákazníky bude lákat na hromadu chytrých funkcí, slušný výkon i automatické vyprazdňování.

Vysavač Xiaomi Robot Vacuum X10 se pyšní slušným sacím výkonem dosahujícím na hodnotu 4 000 Pa na jedno nabití dokáže pracovat až tři hodiny, což je s ohledem na výkon slušná hodnota. Kromě vysávání nabízí také tři úrovně vytírání. Nádržka na vodu o kapacitě 200 ml by měla stačit až na 80 minut mopování. Po dokončení úklidu se umí vysavač sám vyprázdnit v dokovací stanici se zásobníkem 2,5 litru. Čínská firma se nechala slyšet, že novinka dokáže uklidit až 60x bez zásahu člověka.

Meet Xiaomi Robot Vacuum X10+

Meet Xiaomi Robot Vacuum X10+

Samozřejmostí je laserová technologie LDS, takže se můžeme spolehnout na to, že robot nebude bourat do nábytku a ostatních překážek. Zároveň dokáže pokořit prahy a koberce až o tloušťce 20 mm. Ovládá se skrz aplikaci Xiaomi Home a můžete ho ovládat také hlasem, konkrétně přes asistenty od Googlu a Amazonu.

V tuto chvíli se prodává v Itálii, Francii a Španělsku a míří i do Česka. Na Heurece je k dostání za cenu od 10 990 Kč a v tuto chvíli na něj startují předobjednávky. Některé obchody už ho mají dokonce skladem, ale za vyšší cenu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký robotický vysavač máte doma vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)