Americké restrikce namířené proti Xiaomi byly pozastaveny. Co bude dál?

Xiaomi restrikce pozastaveny

Obchodní restrikce, která byla na začátku roku 2021 uvalena ze strany USA na čínskou firmu Xiaomi, momentálně neplatí. Rozhodnutí, které mimo jiné zakazovalo americkým firmám investovat do podnikání této společnosti, před několika hodinami z velké části zablokoval federální soud prostřednictvím soudce Rudolpha Contrerase. Ten zpochybnil všechny kritické argumenty, které Bílý dům proti čínské firmě vznesl. Restrikce namířené proti Xiaomi tak byly oficiálně pozastaveny, i když ne úplně zrušeny.

xiaomi-logo.jpg

“Tento krok byl svévolný a neopodstatněný. Společnost nejspíš dosáhne i úplného zrušení tohoto zákazu,” komentoval podle serveru Bloomberg.com soudce Contreras dřívější rozhodnutí amerických úřadů. “Soud je poněkud skeptický v otázce, zda jde o skutečné zájmy národní bezpečnosti,” opřel se do původních argumentů, že populární společnost spolupracuje s čínskou armádou. Restrikce proti Xiaomi pak byly podle soudce pozastaveny, aby firmě nevznikala další škoda.

Americké úřady se pro k rozhodnutí federálního soudu státu Columbia zatím nevyjádřily. Proces bude nadále pokračovat. Xiaomi již dříve reagovalo žalobou a nedávno se objevily i zajímavé zprávy o údajném kontroverzním důvodu, proč firma na listině nežádoucích skončila.

Komu v tomto sporu fandíte?

Zdroj: Bloomberg

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)