Xiaomi Redmi Pro oficiálně: Podpora LTE na 900 MHz a duální fotoaparát

Xiaomi Redmi Pro copy

Společnost Xiaomi dnes na tiskové konferece představila své první notebooky a také dalšího zástupce rodiny telefonů Redmi. Jaký je nový Xiaomi Redmi Pro?

Celý z kovu s novým designem

Čínská společnost modely Redmi po stránce designu příliš neobměňovala, naopak jsme se dočkali hned série přístrojů s téměř totožným vzhledem (Redmi Note 2, Note 3, Redmi 3X, Redmi 3S či Redmi 3). Telefon Xiaomi Redmi Pro ale dostává nový design, který z přední strany sice připomíná nové Xiaomi Mi5, stranu zadní lze ale díky zaoblení a dělící lince přirovnat spíše k HTC One M8. Kov zůstal dominantou a Xiaomi Redmi Pro vypadá na první pohled opravdu velmi dobře. Hmotnost se vyšplhala až na 174 gramů.

Xiaomi Redmi Pro 2

5,5″ OLED displej a čip od MediaTeku

Hardwarovou výbavu Xiaomi Redmi Pro zase tolik nepřekvapí, i když je pravdou, že OLED displej jsme od společnosti asi nečekali. Úhlopříčka 5,5″ je typická spíše pro rodinu Redmi Note, při rozlišení 1920 x 1080 pixelů nabízí slušnou jemnost 401 PPI. Novinka bude k dispozici ve třech verzích podle použité paměti i procesoru. Kombinace 3 GB RAM a 32GB vnitřního úložiště totiž dostane čip Helio X20, verze 3 GB RAM a 64GB úložištěm a 4 GB RAM s 128GB úložištěm pak vylepšený Helio X25.

Nechybí pak ani přítomnost čtečky otisků prstů, která se vměstnala do senzorového domácího tlačítka či baterie s kapacitou 4000 mAh. Paměť bude možné rozšířit o paměťovou kartu do velikosti 128 GB, jejím vložením se ale ošidíte o jednu pozici pro SIM.

Xiaomi Redmi Pro - 3
Xiaomi Redmi Pro

Xiaomi Redmi Pro

  • Displej 5,5'' OLED, 1920x1080
  • Procesor Mediatek Helio X20
  • RAM 3/4 GB
  • Fotoaparát 13 MP + 5 MPx
  • Úložiště 32/64/128 GB
  • Baterie 4 000 / 4 050 mAh

Duální fotoaparát od Samsungu i od Sony

Řešení v podobě dvou fotoaparátů na zadní straně pro nás není žádnou novinkou a toto řešení postupně zkouší různí výrobci telefonů. Zatím bez většího úspěchu. O to se nyní pokusí Xiaomi, které přichází s kombinací 13Mpx fotoaparátu od Sony a 5MPx od Samsungu. Autoři telefonu Xiaomi Redmi Pro předesílají, že díky tomu mohou uživatelé pořizovat fotografie s ostřejším popředím a rozmazaným pozadím či bokeh. Sami jsme zvědaví, jak se toto řešení ukáže v praxi, předchozí pokusy ostatních výrobců nás totiž zase tolik nepřesvědčily.

Xiaomi Redmi Pro fotoaparát

LTE na frekvenci 900 MHz? A kde je 800MHz pásmo?

Před pár dny se nám do rukou dostal telefon Xiaomi Redmi Note 3 ve své speciální edici, která si poradí i s LTE na frekvencích 800 a 900 MHz. V té chvíli jsme byli přesvědčeni, že tento telefon automaticky nezajistí plnou podporu českého LTE i u budoucích modelů. Xiaomi nás ale překvapilo. Tedy jen částečně – Xiaomi Redmi Pro totiž podle specifikací na oficiálním webu Xiaomi zvládne LTE na frekvencích 1800, 2100, 2600 a nově i 900 MHz. To je pásmo, na kterém LTE vysílá v některých částech republiky operátor Vodafone. Bohužel již ale od této frekvence upouští, takže tato podpora v současné době zase tak moc neznamená, ale je to dobrá vidina do budoucna.

Xiaomi Redmi Pro - verze

Cena a dostupnost

Telefon by měl na oficiální trhy, mezi které ČR nepatří, dorazit již 6. srpna. Jak to ale již bývá, oficiální distribuce se k nám nedostane. Zakoupit telefon ale bude možné skrze místní prodejce, počítat ale musíme s menším zpožděním. A oficiální cena?

  • Xiaomi Redmi Pro 3 GB + 32 GB, Helio X20 – 1499 juanů, tedy cca 5500 Kč bez DPH
  • Xiaomi Redmi Pro 3 GB + 64 GB, Helio X25 – 1699 juanů, tedy cca 6200 Kč bez DPH
  • Xiaomi Redmi Pro 4 GB + 128 GB, Helio X25 – 1999 juanů, tedy cca 7400 Kč bez DPH

Zdroj: mi.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)