Xiaomi Redmi Go: Čínský výrobce chystá ultra levný telefon se systémem Android Go

android go xiaomi redmi go

Android Go je odlehčená verze mobilního systému. Využívají ji levné telefony a tablety s paměti RAM menší než 1 GB. Původně se Android Go používal hlavně v zemích třetího světa. Nová zařízení s tímto systémem se ale objevují čím dál tím více i v západním světě. Brzy uvidíme i Xiaomi Redmi Go.

Xiaomi Redmi Go bude ultra levný telefon, který poběží na Android Go

Řada výrobců již v minulosti vydala Android Go zařízení, mezi nimi můžeme nalézt Samsung, Asus, Alcatel a řada menších výrobců. V redakci jsme si vyzkoušeli už i telefon Nokia 1, který na této odlehčené verzi Androidu funguje. Další velká společnost, která se do tohoto odvětví pustí, bude Xiaomi.

Android Oreo (Go edition): Ready. Set. Go.

Android Oreo (Go edition): Ready. Set. Go.

Novinku Xiaomi Redmi Go jsme mohli vidět před několika dny v certifikaci na úřadu IMDA. Podle dostupných informací má mít displej o velikosti 5,9 palce a HD rozlišení. Podporovat bude dualSIM. Poběží rovnou na nové verzi Android GO, která je založena na posledním Android 9 Pie. Na přední i na zadní straně bude “pouze” jeden fotoaparát.

android 9 pie google system

Nezajímavější to ale bude u ceny, očekává se, že za tento telefon zaplatíme méně než 100 dolarů. V nejhorším případě by tento telefon měl stát v přepočtu cca 2 tisíce Kč. Velice pravděpodobně ale bude ještě levnější. Představení bychom se měli dočkat na jaře 2019.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na ultra levné zařízení s Android Go od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)