Xiaomi Redmi 4 oficiálně představeno. Přijde s českým LTE?

Xiaomi Redmi 4 - Xiaomi telefony

Vlak se nezastavuje ani ke konci roku, po několika měsíčních spekulacích se konečně odhalily telefony z řady Xiaomi Redmi 4. Celkem se představily dva telefony, které míří na odlišné skupiny uživatelů.

Xiaomi Redmi 4A

Redmi 4A je levnější z nové série, ale pořád nabízí kovové tělo. Ve předu má pěti palcový IPS displej s HD rozlišením. Telefon pohání Qualcomm Snapdragon 425 s grafickým akcelerátorem Adreno 308. K dispozici bude pak 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Telefon podporuje také paměťové karty.

Na zadní straně nalezneme 13 MPx hlavní fotoaparát, který doplní LED blesk. V telefonu nenajdeme čtečku otisku prstů, což je vzhledem k ceně pochopitelné. Na konec ještě dodáme, že baterie bude mít příjemných 3120 mAh. Prodávat se bude ve zlaté a růžově barvě za cenu 499 čínských juanů, což je v přepočtu bez DPH zhruba 1800 korun.

xiaomi-redmi-4_1

Xiaomi Redmi 4

Nástupce velmi oblíbeného telefonu má rovněž pětipalcový displej s rozlišením 720p, sklíčko telefonu má ale 2,5D efekt. Polepšil si také ve výkonu, kdy dostal Snapdragon 430, grafický akcelerátor Adreno 505, 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Ta půjde rozšířit díky podpoře paměťových karet.

Fotoaparát telefonu má rovněž 13 MPx, nicméně jedná se o jiný čip a taky je umístěn trochu jinde. Dostane také duální LED blesk. Baterie má hodnotu 4100 mAh. Změnily se také dostupné barvy, kdy se bude dát koupit ve zlaté, stříbrné nebo šedé. Cena telefonu narostla na 699 čínských juanů, což je v přepočtu bez DPH 2500 korun českých.

xiaomi-redmi-4_2

Vylepšená verze

A pokud hledáte ještě o trochu lepší variantu Redmi 4, není problém. Ta má opět pětipalcový IPS displej, ale už s Full HD rozlišením. Vylepšení přichází i v dalších směrech. O výkon se postará Snapdragon 625 a Adreno 506. Paměť RAM byla navýšena na 3 GB a vnitřní paměť telefonu na 32 GB. Konektivita telefonu bude taky lepší, díky Full Netcom 3.0, zbytek Redmi 4 série má pouze verzi 2.0. Další změna proběhla u Blueetooth, kdy má verzi 4.2.

Fotoaparát dostal navíc dvoutónový duální LED blesk. Vše další, jako design, barvy, čtečka otisků a kapacita baterie je totožné s klasickým Redmi 4. Cena se mírně navýší, přesněji na 899 čínských juanů, což je přepočtu bez DPH 3200 Kč.

xiaomi-redmi-4_3

A co České LTE sítě?

Bohužel řada Xiaomi Redmi 4 nepokračuje v trendu Mi Note 2, který obdržel i mezinárodní verzi s podporou mnoha LTE frekvencí, včetně těch našich. Zatím tedy Redmi 4 bez “našeho” LTE. Nicméně i tak se budou dát koupit v České republice, například v obchodě Beryko. Je také dost možné, že se zanedlouho dočkáme tchajwanské verze s našimi LTE, jako to bylo u Redmi Note 3 Pro nebo Redmi 3S.

Jak se vám líbí řada Xiaomi Redmi Note 4?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)