Hledáte povedený a levný tlačítkový telefon? Xiaomi Qin1 může být ideálním řešením

hloupy telefon xiaomi

Jedna z hlavních věcí, pro které je Xiaomi známé je to, že dokážou prodávat povedené chytré telefony za nízkou cenu. Prozatím se jednalo vždy o smartphony, dnes se to ale změnilo a společnost oznámila svůj první “hloupý” telefon Xiaomi Qin1. Nejedná se ale o obyčejný telefon, nabízí mnoho funkcí, které můžeme znát právě z chytrých telefonů. Pojďme si tento nový telefon blíže představit.

Xiaomi Qin1 má mnoho funkcí, které u hloupých telefonů nečekáte

Tento telefon vyrábí společnost Shenzhen Diojiao Technology a je momentálně dostupná v Xiaomi Youpin, což je speciální crowdfundingový projekt od Xiaomi. Prodej tohoto telefonu v Číně začne již 15 září. A to za cenu 199 čínských juanů, v přepočtu s DPH tak 780 Kč. K dispozici budou dvě verze, základní Quin1 nabídne pouze 2G sítě, bude existovat i Qin1S s podporou 4G sítí. Tělo těchto telefonů je hodně tenké, měří pouze 8,5 mm. IPS displej telefonu má velikost 2,8 palce a rozlišení 240 x 320 pixelů. displej zároveň chrání tvrzené sklo Corning Gorilla. Nechybí ani tlačítka, která jsou v klasickém rozložení, jako můžeme znát od jiných tlačítkových telefonů.

Telefon také podporuje Dual Sim, má WiFi, budík, aplikaci pro počasí a několik dalších funkcí. Kromě toho má také infračervený port, takže může fungovat jako dálkový ovladač. Telefon nabízí dokonce i překladač, který je obohacen o umělou inteligenci. Tato funkce je však určena hlavně pro Čínu, podporuje se celkem 17 jazyků a podle posledních informací se mezi nimi čeština nenachází. Baterie má velikost 1 480 mAh, výdrž telefonu je zhruba 15 dní. Zajímavé je to, že používá USB-C a údajně jde i o první hloupý telefon, který tento druh konektoru používá. Dostupný bude v šedé a bílé barvě.

tlacitkovy telefon xiaomi usb c

Jde rozhodně o zajímavé zařízení, které by mohlo být ideálním sekundárním telefonem ke klasickému smartphonu. Pokud se naskytne možnost, tak v budoucnosti se k tomuto telefonu určitě vrátíme, ať už v prvním pohledu, nebo rovnou recenzi.

Jak se vám líbí tento hloupý telefon od Xiaomi? Koupili byste si jej, například jako sekundární zařízení?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)