TOPlist

Tablety Xiaomi Pad 5 se dočkají zajímavého vylepšení

tablet Xiaomi Pad 5 aktualizace pero Xiaomi Smart Pen 2nd generation

Současní či budoucí majitelé tabletu Xiaomi Pad 5 se mohou těšit na příchod aktualizace, která umožní se zařízením používat nové příslušenství. Konkrétně elektronické pero Xiaomi Smart Pen (2nd Generation), které bylo před několika dny oficiálně uvedeno na trh v Indii po boku tabletů série Xiaomi Pad 6. Čínská firma oficiálně oznámila, že bude dostupná zpětná kompatibilita pera i se starším a velmi populárním tabletem.

Druhá generace Xiaomi Smart Penu se chlubí několika novinkami a vylepšeními oproti předchůdci. Oficiální prezentace zmiňuje například nový materiál, ze kterého je vyrobený hrot pera. Ten má vydržet až 3x déle bez výraznějšího opotřebení. Ještě významnější je natažení maximální doby výdrže baterie na krásných 150 hodin. Pouhá jedna minuta nabíjení přitom zajistí cca 7 hodin výdrže, což je téměř celá běžná výdrž staršího pera.

Xiaomi Smart Pen (2nd Generation) má jinak totožný systém dvou tlačítek, obdobné tvary i velikost a disponuje 4096 bodovým odstupňováním přítlaku. V indickém e-shopu Xiaomi je momentálně samostatně k zakoupení za 6 tisíc rupií, což je asi 1 600 Kč. Za podobnou cenu už se začíná objevovat například i na AliExpressu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc jste zvyklí používat s tabletem či mobilem pero?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)