Oclean X10 recenze: skvělý sonický kartáček s OLED displejem

oclean x10 recenze

Oclean je jednou z podznaček společnosti Xiaomi, která se soustředí na vývoj produktů v oblasti ústní hygieny. Mezi nejznámější produkty patří určitě chytré zubní kartáčky, které nabízejí skvělý poměr mezi cenou a výkonem a díky tomu jsou oblíbené po celém světě. Nedávno se nám ukázala novinka Oclean X10, kterou už přibližně dva týdny používáme namísto našeho Oclean X Pro.

Obsah recenze kartáčku Oclean X10

Obsah balení

Balení je stejně jako u ostatních kartáčků této značky bohaté a hned po rozbalení na vás zapůsobí. Uvnitř nalezneme kromě samotného kartáčku Oclean X10 také nástěnný držák, jednu hlavici, různé brožurky nebo USB-C kabel. Ano, kartáček se nabíjí pomocí tohoto konektoru, na rozdíl třeba od již zmíněného Oclean X Pro, který používá na dnešní poměry zastaralý microUSB port.

Možná bychom ocenili alespoň jednu náhradní hlavici navíc, ale jde pouze o drobnost. Čtyři tyto hlavice si můžete na e-shopu objednat za necelou pětistovku a v tuto chvíli je nelze objednat v Česku.

Kvalita zpracování a barevný OLED displej

Jak už bývá u chytrých kartáčků této značky zvykem, Oclean X10 nabízí precizní zpracování a přestože je velice lehký nebudete mít pocit, že se každou chvíli rozpadne. Nikde nic nevrže, při čištění se hlavice nikterak nekýve a díky certifikaci IPX7 není problém kartáček (nejen hlavici, ale i tělo) opláchnout. Zubní pasta na něm totiž zasychá poměrně rychle, takže to budete dělat poměrně často.

Oproti ostatním kartáčkům zde firma vsadila na zábavnější a design. Spodní stranu zdobí barevné vlny, nad nimi se pak nachází barevný OLED displej, který není dotykový, což nás celkem překvapilo. Řádově mnohem levnější verze X Pro totiž dotykový displej má. Zde se budete muset spokojit se dvěma pogumovanými ovládacími tlačítky. Nutno však podotknout, že se zařízení možná ovládá o něco lépe právě skrz ně, než přes dotykový displej, který je poměrně malý.

Funkce kartáčku Oclean X10 a čištění

Na rozdíl od některých dalších elektrických kartáčků Oclean si tento model nemůžete propojit s mobilní aplikací. Osobně nám to nevadí, jelikož jsme ji u předchozího modelu téměř vůbec nepoužívali, ale přesto tento krok příliš nechápeme a zvlášť v případě, že je opět kartáček dražší, než některé další modely, které propojení nabízejí.

Každopádně kartáček disponuje hned několika režimy čištění. Samozřejmostí je klasický režim Clean, u kterého kartáček vyvíjí rovnoměrný tlak. Dále je zde režim White, tedy bělení, který kombinuje masáž a čištění, což má mít dle firmy pozitivní účinek na odstraňování skvrn z chrupu. Mód Sensitive je pak určený pro citlivější zuby, potažmo dásně a režim Massage vám je čistě jen masíruje. Poslední režim Polish by vám pak měl zuby perfektně vyleštit

U jednotlivých módů si můžete vybrat také intenzitu od 1 do 5 stupně, rozdíly jsou pak patrné u každého z nich. Nejvíce nám vyhovoval zlatý střed, tedy třetí stupeň. Nutno podotknout, že v případě kartáčku Oclean X10 nejsou tyto režimy pouhým marketingovým nástrojem, ale u každého z nich opravdu pocítíte velké rozdíly a máte zkrátka pocit, že dělají přesně to, k čemu jsou určené.

Oclean X10 Sonic Electric Toothbrush – Up Your Brushing Game

Oclean X10 Sonic Electric Toothbrush - Up Your Brushing Game

Na konci čištění na vás čeká odměna v podobě smajlíka, který vám ukáže, jak jste si při konkrétním čištění vedli. Díky gyroskopu kartáček pozná, jaké straně jste věnovali nejméně péče a upozorní vás na to, abyste ji dočistili a získali tak plný počet hvězdiček. Usmívající se smajlík na nás popravdě příliš nezapůsobil, ale dovedeme si představit, že u dítěte může taková drobnost ku prospěchu věci.

Vestavěný motůrek dokáže vyprodukovat výkon až 40 000 rpm, přičemž hlučnost nepřekračuje 45 dB a potěší také dlouhá výdrž, která činí až dva měsíce na jedno nabití. To trvá přibližně tři hodiny.

Cena a dostupnost

Chytrý kartáček Oclean X10 je k dostání na oficiálním e-shopu firmy za cenu 2 341 Kč v modré, šedé a růžové variantě.

Závěr

Jestliže máte zájem o doprovodnou aplikaci, která vám umožní změnit si pozadí, zobrazovat historii čištění nebo prohlédnout si interaktivní video, které vám ukáže, jak byste si měli u konkrétního módu zuby čistit, musíte se poohlédnout jinde. Filozofie kartáčku Oclean X10 je odlišná. Tento model je určen uživatelům, kteří nehledají žádné složité nastavování a propojování, ale chtějí si prostě jen čistit zuby a dostávat u toho zpětnou vazbu přímo na zařízení. A to splňuje Oclean X10 na jedničku.

Klady

+ robustní zpracování
+ barevný OLED displej

+ skvělá výdrž baterie
+ režimy, které mají vliv na čištění
+ zpětná vazba přímo v kartáčku

Zápory

– někomu může chybět propojení s aplikací

Hodnocení redakce: 85 / 100 %

Jaký máte názor na kartáček Oclean X10?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)