Zamyšlení na víkend: Představí Xiaomi vlastní notebook?

mi_fan_07

Mobilní telefony, powerbanky, sluchátka, reproduktory nebo třeba klimatizace a měřič čistoty vody. To je výčet produktů z portfolia čínské společnosti Xiaomi, která stále více a více expanduje do jiných odvětví. Na internetu již delší dobu prosakují informace, že by Číňané mohli přijít s vlastním notebookem. Je to pravděpodobné?

Trh s notebooky stále roste, Xiaomi by toho mohlo využít

Zatímco zájem o tablety spíše klesá, trhu s notebooky se stále daří dobře. Zájem o ultrabooky navíc prudce stoupá (statistika). Za poslední roky jsme svědky situace, kdy se čínský výrobce snaží zaplnit mezery na trhu – přinést uživatelům produkty za lepší ceny, než nabízí konkurence. Z našeho pohledu se jeví trh s notebooky jako logickým krokem, který by se Xiaomi rozhodně podobal. To navíc podporuje informace od společnosti Inventec, která bude na laptopech spolupracovat.

laptops

Oficiálně zatím Xiaomi mlčí, spekulací a úniků je ale více

Pojďme se na chvíli ponořit do vlny spekulací, které nikdy neustávají. O notebooku od čínské společnosti se mluví už nějaký čas, nyní se na internet dostaly informace dokonce o konfiguraci. Máme jim věřit? Raději ne. Je ale pravděpodobné, že pokud by Xiaomi notebook představilo, mohlo by to být klidně s tímto hardwarem.

Design by se pak mohl podobat sérii MacBook Air od Applu, což pro nás není zase takovým překvapením – řada produktů Xiaomi se od Applu do jisté míru inspirovala. A Xiaomi klidně může tvrdit opak.

  • OS: Linux
  • Procesor: Intel Core i7, 4. generace
  • RAM: 8 GB
  • Displej: 15,6″, LED podsvícení, 1920×1080 px
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 760M, 2 GB paměti
  • Cena: 2999 Yuan (cca 11 500 Kč bez DPH)
notebook xiaomi

Windows, Linux nebo snad Android?

Úniky hovoří jasně – notebook dorazí s Linuxem. Je ale otázkou, zda by tento systém spoustu uživatelů spíše neodradil. Není to v tom, že by se Linux na notebook nehodil, ale uživatelé jsou zkrátka na Windows zvyklí. Nemožné to není ani s Androidem, který ovšem není primárně určen na počítače. Xiaomi by tedy muselo systém upravit (což po vzoru MIUI jistě zvládne), trochu se ale obáváme, že by to stejně nedopadlo moc příznivě pro zákazníky.

zdroj: gizmochina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)