Xiaomi Necklace Youth jsou nová a levná bluetooth sluchátka na váš krk

Xiaomi Necklace Youth: Levná bluetooth sluchátka na váš krk

Xiaomi připravilo další produkt – bluetooth sluchátka Xiaomi Necklace Youth. Jak už je u Xiaomi „youth“ verzí zvykem, cenovka je nastavena velice agresivně.

Xiaomi Necklace Bluetooth Youth: Pokud máte hluboko do kapsy

Konstrukce Xiaomi Necklace Youth je odlišná od populárních Apple AirPods. Nejedná se o dvě samostatná sluchátka, nýbrž samotné špunty jsou propojeny krátkým kabelem k bezdrátové základně, kterou nosíte za krkem. Mnohem jednodušší konstrukce dovolí řádově nižší cenu oproti Apple AirPods. Jedná se tedy konstrukčně o stejný typ sluchátek jako jsou např. Nokia Pro Wireless Earphones, o nichž jsme psali nedávno.

Nákrčníková základna je u Xiaomi Necklace Youth obalena měkkou, elastickou gumou. Ta by měla zaručit pohodlné nošení a dobrou ochranu elektroniky uvnitř. Celá sluchátka potom váží pouhých 35 gramů, přičemž nesou integrovanou baterii s kapacitou 137 mAh. Xiaomi slibuje výdrž při přehrávání hudby až 7 hodin, přičemž integrovanou baterii dobijete za jednu hodinu. Sluchátka bohužel nepodporují nový Bluetooth 5, takže se budeme muset spokojit se starším standardem. Sluchátka podporují profily A2DP a AVRCP, podporované kodeky zatím známé nejsou. Původní “neYouth” verze sluchátek sice aptX podporuje, ale vzhledem k nižší ceně Youth verze, zde aptX pravděpodobně přítomný nebude. Ale třeba nás Xiaomi ještě překvapí.

Xiaomi Necklace Youth: Levná bluetooth sluchátka - oranžové

Do prodeje se dostanou dvě barevné varianty – klasická černá a mírně extravagantní oranžová. Cena je u obou barevných variant stejná – 169 jüanů, což po přepočtu na naše činí solidních 675 Kč s DPH. Aktuálně Xiaomi přijímá jen předobjednávky. Sluchátka budou dostupná až od pondělí 12. listopadu.

Kterou konstrukci bezdrátových sluchátek preferujete? Samostatné špunty à la Airpods nebo špunty spojené s centrální základnou?

Zdroj: gizmochina.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)