Představena bezdrátová sluchátka Nokia: Překonají populární Apple AirPods?

Bezdrátová sluchátka Nokia True Wirelless Earbuds

Telefony od Nokie stále uživateli dovolí používat klasický 3,5mm sluchátkový konektor. Přesto si firma nechce nechat utéct rozvíjející se trh bezdrátových sluchátek. Světlo světa tak spatřila dvoje nová, bezdrátová sluchátka Nokia. Zvládnou konkurovat neoficiálnímu králi v této kategorii – Apple AirPods?

Nokia True Wireless Earbuds: Vyzyvatel Apple Airpods

Před několika dny Nokia oznámila nový model Nokia 7.1. Asi nejviditelnějším doplňujícím příslušenstvím byla nová sluchátka Nokia True Wireless Earbuds. Oba špunty dohromady váží deset gramů (5g každý), dokáží přehrávat hudbu až 4 hodiny, podporují nejnovější Bluetooth 5.0 a jsou certifikovaná standardem IPX4, takže deště se bát nemusíte, ale do sprchy si je neberte.

Sluchátka jsou doplněná přenosným pouzdrem ve tvaru tubičky, zdánlivě připomínající tu od rtěnky. Velikost pouzdra činí 100 x 22mm a kromě přenášení zvládne obě sluchátka 3x dobít. Samotné pouzdro se dobíjí skrz konektor USB-C umístěný na spodní straně. Tam se vyskytuje i LED dioda indikující stav baterie. Startovní cenovka byla nastavena na 129€ (cca 3400 Kč).

Nokia Pro Wireless Earphones: Bytelnější provedení s větší baterií

Pokud máte strach, že byste jednotlivé špunty někam časem založili a ztratili, přinesla Nokia ještě jeden model, který by vám mohl vyhovovat více. Nokia Pro Wireless Earphones má špunty spojené s nákrčníkem. V něm je integrovaná větší baterie a samotná elektronika obsluhující bezdrátový přenos. Bohužel se jedná jen o starší Bluetooth 4.2. Celková hmotnost činí 45g, sluchátka vydrží vyhrávat až 10 hodin, přičemž dobít je lze za 2-3h. Dobíjecím konektorem je microUSB. Sluchátka vás při příchozím hovoru mohou upozornit lehkou vibrací. Pokud chcete hovor ukončit (nebo ukončit poslech hudby),  sluchátka stačí vyjmout z uší a „sepnout“ k sobě. Díky integrovaným magnetům to je brnkačka. Cena by měla začínat na 69€ (cca 1800 Kč).

Jak hrají z fotografií nevykoukáme, takže nám nezbyde nic jiného, než si počkat na oficiální vydání. Kdy přesně se nová sluchátka Nokia dostanou na trh, oznámeno nebylo.

Co říkáte na nová sluchátka od Nokie? Nebo preferujete raději ty s drátem?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)