Nokia 7.1 přináší HDR10 displej do střední třídy. Nechybí ani čistý Android a duální fotoaparát

nokia 7.1 predstaveni

Společnost HMD Global před malou chvílí oficiálně představila nový telefon Nokia 7.1. Jde o první telefon s PureDisplay, což je marketingový název pro HDR displej. Využije se při přehrávání videí díky vysokému poměru kontrastu, většímu jasu a vylepšenému barevnému podání. Telefonu nechybí ani jiné vlastnosti, na které jsme si u Nokia telefonů zvykli, jako je třeba čistý Android.

Nokia 7.1 je zajímavá střední třída s HDR displejeem a zajímavou výbavou

Nokia 7.1 je první chytrý telefon, který přichází na trh s technologií PureDisplay. V podstatě jde o marketingový název pro HDR10. Tedy funkce, která vylepšuje obraz v aplikacích jako je YouTube, Netlifx a Amazon Prime. Většinou podporu HDR vidíme u vlajkových modelů, HMD Global to u modelu Nokia 7.1 mění.

Skoro dvě třetiny všech videí na celém světě jsou sledovány na obrazovkách mobilních telefonů, což je důvodem, proč jsme uvedli naší PureDisplay technologii. Chceme dopřát prémiový zobrazovací zážitek každému. Nokia 7.1 nabízí konverzi z SDR do HDR v reálném čase, takže je možné využít kvalit HDR zobrazení dokonce i ve chvíli, kdy to samotný obsah neumožňuje,“ sdělil Juho Sarvikas z HMD Global.

Pokud jde o samotné specifikace, tak displej má velikost 5,84″, poměr stran 19:9 a FullHD+ rozlišení. O výkon se stará Snapdragon 636, který doplní 3/4 GB RAM a 32 nebo 64 GB vnitřní paměti. Podporují se i microSD karty. Na přední straně je 8 MPx selfie kamera, zadní strana nabízí duální fotoaparát s 12 a 5 MPx, nechybí optika ZEISS.

nokia 7.1 zadni strana

Baterie má kapacitu 3 060 mAh, podporuje se rychlé nabíjení pomocí USB-C. Podle tvrzení HMD Global se dá telefon nabít za 30 minut do 50 procent. Běží na Androidu 8.1 Oreo, zařazen je do programu Android One. V listopadu obdrží Android 9 Pie a poté ještě dvě velké aktualizace na nové verze Androidu. Telefon je vyroben kombinací tvrzeného skla a kovu. Do prodeje jde v zahraničí na konci října za cenu 319 EUR, což je v přepočtu cca 8 200 Kč. Dostupnost na českém trhu, cena i barevné varianty se oznámí později.

Jak se vám líbí Nokia 7.1?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)