Xiaomi vypouští MIUI 10 na Android Q. Co přináší?

xiaomi miui 10 android q

Ten, kdo se zaregistroval do Android Q Beta Programu pro uživatele Xiaomi může zanedlouho očekávat aktualizaci. Čínský gigant totiž začal zavádět svou nadstavbu MIUI 10 pro beta verzi Android Q a to přímo na jeho aktuální vlajkovou loď Xiaomi Mi 9. Nová aktualizace je v současné době sice omezena pouze pro Čínu, avšak dá se předpokládat, že ji Xiaomi uvolní během několika dní do celého světa.

xiaomi mi 9

Ředitel softwarového týmu Xiaomi Zhang Guoquan zveřejnil také první screenshoty ukazující první pohled na nový systém. Ikony na domovské obrazovce jsou téměř totožné, jako u Androidu 9.0 Pie s MIUI 10 a žádná zásadní revoluce se zde nekoná. Zajímavostí však je, že je zde zahrnut tmavý režim, který můžete povolit přímo v nastavení zobrazení. Bohužel jsou screenshoty zatím pouze v čínštině.

Pokud jste se tedy zaregistrovali do bety Androidu Q, mělo by vám každým dnem vyskočit vyskakovací okno o aktualizaci OTA. Údajně lze systém aktualizovat již nyní skrz Bootloader pomocí metody fastboot, za což se však nemůžeme zaručit. Za povšimnutí určitě stojí fakt, že je Xiaomi Mi 9 na seznamu prioritních zařízení pro podporu bety nejnovějšího Androidu. Pro ostatní telefony Xiaomi bude MIUI 10 připraveno v rovnou v momentě, kdy na ně půjde stáhnout Android Q.

Máte rádi prostředí MIUI 10 a těšíte se na Android Q?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)