Android Q konečně i na Xiaomi. Je váš telefon mezi podporovanými?

xiaomi android q beta

Čínská společnost Xiaomi dnes oznámila, na které telefony bude možné nainstalovat beta verzi operačního systému Android Q. Hned ze začátku musíme zmínit, že jsme až překvapeni tím, na jak velký počet mobilů Xiaomi Android Q uvolní.

xiaomi android q update aktualizace beta

Do beta programu bude možné zaregistrovat hned 11 mobilů značky Xiaomi, přičemž devět z nich bude mít tuto možnost již během čtvrtého čtvrtletí roku 2019 a zbylé dva by měly získat podporu během prvního čtvrtletí roku 2020. O které telefony se tedy jedná?

  • Xiaomi Mi 8
  • Xiaomi Mi 8 Pro
  • Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Xiaomi Mi Mix 3
  • Xiaomi Redmi K20
  • Xiaomi Mi 9 SE

Na co se těšit v nové betaverzi Androidu Q?

Tyto telefony dostanou podporu ještě letos. Příští rok se dostane také na vlajkové lodě Redmi Note 7 Pro a Redmi Note 7. Google svou betaverzi často vylepšuje a uvolňuje nám tak stále nové funkce, které se budou nacházet i ve finální verzi Androidu Q. A které to byly naposledy? Čtvrtá betaverze nabízí funkci, která se ztotožňuje s již existující funkcí Smart Stay od Samsungu. Ta pomocí sledování pohybu očí vnímá, že se na telefon díváte a zabraňuje displeji v jeho ztmavení či úplnému zhasnutí. Dále přináší vylepšenou čtečku obličeje, díky níž budeme moci jednou svým obličejem platit a přihlašovat se do aplikací, stejně jako je tomu u nejnovějších iPhonů. Nutno podotknout, že Google bude vyžadovat pro aktivaci této funkce odpovídající hardwarovou čtečku, takže selfie kamerka, která dokáže udělat pouze 2D snímek samozřejmě stačit nebude.

Dostane vaše Xiaomi podporu beta testování Androidu Q?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)