Xiaomi uvedlo vysílačku Walkie-Talkie 3. Má dosah 5 000 km

Xiaomi Mijia Walkie-Talkie vysílačka

Společnost Xiaomi pod svou dceřinou značkou Mijia uvedla v Číně třetí generaci “klasické” tlačítkové vysílačky Walkie-Talkie. Novinka jde evidentně hlavně po co nejnižší ceně, nicméně parametry nejsou vůbec zlé. Zaujme hlavně maximální vzdálenost spojení, která činí 5 tisíc kilometrů. Takové hodnoty se dá docílit díky tomu, že má zařízení podporu pro 4G sítě. K dispozici je rovněž například přidávání dalších účastníků do skupin.

Xiaomi (Mijia) Walkie-Talkie 3 má několik komunikačních režimů, mezi které patří běžné dorozumívání jednoho účastníka s druhým, vysílání do skupiny nebo také vzájemné volání dvou lidí s možností obousměrného živého hovoru. O hlasitý zvuk se stará hlavní 40mm měnič a hlasitost je dle výrobce zvýšena o 30 % oproti staršímu modelu. Ovládání se provádí přes tlačítka a dvoupalcový barevný displej.

Xiaomi Mijia Walkie-Talkie vysílačka plakát

Baterie s kapacitou 3 000mAh má zaručovat výdrž od 60 do 100 hodin, vysílačka splňuje standard krytí IP54, má na zádech klip pro uchycení například na opasek a do nabídky konektivity spadá jak Bluetooth, tak i 3,5″ jack. Další spousty parametrů sdílí novinka i s verzí 1S. Cena je 399 čínských yuanů, takže v běžném přepočtu cca 1 400 Kč.

S kým byste využili podobnou vysílačku?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)