Xiaomi Mijia Smart Door Lock: Chytrý zámek se čtečkou otisků prstů, NFC a dalšími funkcemi

xiaomi mijia chytry zamek

Na konferenci AIOT představila čínská společnost nový chytrý zámek z řady Mijia. Tento zámek má hned několik různých způsobů odemykání. Využít se může čtečka otisků prstů, Bluetooth, NFC apod. Uvnitř zámku se nachází několik senzorů, které pomáhají se zabezpečním. V neposlední řadě zámek můžete propojit s chytrou domácností Xiaomi. Nový zámek se momentálně prodává v Číně, brzy by se ale měl objevit i obchodech, které dodávají zboží do Česka. Cena tohoto zámku je v přepočtu s DPH cca 5 200 Kč. Co všechno umí?

Chytrý zámek Xiaomi Mijia můžete odemykat až šesti různými způsoby

Xiaomi inženýři se údajně zaměřili na to, aby vychytali chyby, které se pravidelně objevují u konkurenčních zámků. Ty mají nedostatky, které souvisí s nekvalitními materiály, špatným propojení s chytrou domácností apod. Zároveň se nejedná o první chytrý zámek od Xiaomi, už s nimi mají několikaleté zkušenosti. Oproti předchozím verzím je nyní oblast pro čtečku otisků prstů větší, shromažďuje více bodů otisku prstu a je tedy bezpečnější. Rozpoznat prst dokáže s přesností 98,7 procent. Nově se zároveň používá safír ke krytí čtečky, aby tak nedocházelo k poškrábání senzoru.

Pokud vlastníte Xiaomi telefon, můžete využívat šifrované odemykání a zamykání pomocí NFC. Dále se podporuje šifrované odemykání pomocí Bluetooth. Využít můžete i heslo až s dvaceti znaky a flexibilní dočasné odemknutí. Samozřejmostí je podpora bezpečnostních klíčů. Zámek je odolný proti krádeži, a to i když se zloděj dokáže dostat přes přední panel, stále jej čeká další odolná “vrstva”. V samotném zámku jsou navíc senzory, které hlídají to, jestli se někdo nesnaží například o provrtání, vypáčení, nebo častokrát špatně zadá heslo či otisk prstu. V tom případě se spustí alarm.

V redakci máme zkušenosti s chytrými zámky značky Danalock, které se spíše hodí do kanceláří a nejsou určené jako zámek hlavních dveří. A i když se stále jedná jen o okrajový segment trhu chytré domácnosti, tak brzy začneme vídat více chytrých zámků nejen v Číně, ale i na našem trhu.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Přemýšleli jste již o chytrém zámku?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)