Tomu neuvěříte! Xiaomi ukázalo lampu s vlastními emocemi

xiaomi chytrá lampa s AI
  • Xiaomi MIJIA Pipi Lamp je lampička s emocemi
  • Dokáže vás pohladit, ale umí hrát i naštvanou
  • Bizarní novinka vyjde na v přepočtu asi 1 500 korun

Čínské Xiaomi představilo jeden z nejdivnějších produktů ve své historii. A že jich není málo. Nová lampa s názvem MIJIA Pipi Lamp má totiž vlastní emoční systém a chová se tak, jak uzná za vhodné. Nechápete co tím myslíme?

MIJIA Pipi Lamp je vybavena emočním systémem, který komplexně reaguje na různé vnější podněty a podle nich se chová. Systém Xiaomi rozdělilo na tři odvětví – potěšení, aktivita a dominance. Tyto parametry ovlivňují náladu světla, takže pokud s lampou například zatřesete, bude smutná. Když ji dlouho nezapnete, “podívá se” na vás a začne blikat, protože se bude cítit opuštěná. Když ji se ji dotknete, dokáže vám dotyk opětovat a začne vás hladit po dlani. Je to skutečný bizár, ale pokud si z jakéhokoliv důvodu potřebujete vytvořit emoční vztah k čemukoliv, možná je právě pro vás.

Lampa má navíc kameru s AI, díky které dokážete interagovat s lampou různými gesty, jako je vypnutí/zapnutí, nastavení jasu či úhlu. Novinka je ovladatelná skrz aplikaci Mijia a prodává se za 499 juanů, což je asi 1 500 korun bez daně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dokázali byste si představit podobnou lampu u vás doma?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)