Xiaomi Mi4c přináší high-endové specifikace za 5 tisíc, bohužel ne na náš trh

xiaomi-mi4c

Čínský dravec Xiaomi právě představil očekávaný telefon Xiaomi Mi4c. Ten představuje stejně jako dříve představený a námi již otestovaný model Mi4i plastovou variantu stále ještě aktuální vlajkové lodě s 5″ displejem – Xiaomi Mi4. Oproti Mi4i však model s přídomkem “c” nedisponuje v porovnání s předlohou “očesaným”, nýbrž vylepšeným hardwarem, díky čemuž přináší hardwarové parametry současných highendů i mezi telefony střední třídy.

Xiaomi Mi4c 1

Ve výbavě Xiaomi Mi4c tak nalezneme například 5″ IPS displej s FullHD rozlišením, u nějž se výrobce chlubí výbornou čitelností na slunci. Displej navíc přichází s variabilní obnovovací frekvencí, díky čemuž by měl baterii ušetřit až 10 % energie. Jedná se o stejný displej jako v případě modelu Mi4i. Největší změna se však v případě Xiaomi Mi4c odehrála v oblasti výkonu. Novinka tak nabídne Qualcomm Snapdragon 808, který nalezl uplatnění také například ve vlajkové lodi jihokorejského LG, modelu G4. Tento chipset obsahuje 64bitový procesor se čtveřicí úsporných jader Cortex-A53 a dvojicí výkonných jader Cortex-A57. Grafický výkon v tomto případě obstarává čip Adreno 418. Xiaomi Mi4c se bude prodávat ve dvou paměťových variantách, první nabídne 16GB úložiště a 2 GB operační paměti RAM, zatímco druhá bude disponovat 32GB prostorem pro uřivatelova data a 3GB operační pamětí. Na rozšířitelnost úložiště pomocí microSD karty budou uživatelé bohužel muset zapomenout.

xiaomi mi4c camera

Zadní fotoaparát se svými parametry také rozhodně zahanbit nenechá. Využívat pak bude senzor Sony IMX258, nebo Samsung S5K3M2. V obou případech však nabídne rozlišení 13 Mpx a technologie fázové detekce obrazu pro lepší a především rychlejší automatické ostření. Přední kamerka nad displejem pak nabídne rozlišení 5 MPx. V dnešní době již pochopitelně nesmí chybět ani podpora LTE sítí, konkrétní frekvence, se kterými dokáže Xiaomi Mi4c spolupracovat, bohužel aktuálně nejsou známy, avšak příliš nečekáme, že jej výrobce naučil pracovat i na evropských frekvencích.

Řadu uživatelů pak jistě potěší přítomnost infračerveného vysílače. Rozměry telefonu činí 138,1 x 69,6 x 7,8 mm, hmotnost se zastavila na 132 gramech a výrobci se do jeho těla podařilo vměstnat baterii o kapacitě 3080 mAh. Tuto baterii pak dobijete pomocí technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 2.0 a oboustranného portu USB Typ-C, telefon však bohužel disponuje pouze řadičem USB 2.0, takže na rychlé kopírování dat z/do telefonu můžete zapomenout. Xiaomi do své novinky také implementovalo funkci zapnutí displeje poklepáním, což je funkce, která až doteď telefonům této značky chyběla. Novinkou je pak i funkce nazvaná “Edge Tap”, která uživatelům umožňuje vrátit se dvojitým poklepáním na okraj telefonu o krok zpět či jedním klepnutím pořídit fotografii. Menším překvapením je pak fakt, že telefon stále ještě běží na MIUI 6 a update na nejnovější MIUI 7 na něj má teprve dorazit.

Základní varianta Xiaomi Mi4c vybavená 2 GB RAM a 16 GB interní paměti přijde zákazníky v domovské Číně na 1299 juanů (cca 4900 Kč). Za vybavenější model se 3 GB RAM a 32GB úložištěm pak tamní zákazníci zaplatí 1499 juanů (cca 5700 Kč). Telefon bude dostupný v bílé, šedé, růžové, žluté a modré barevné variantě.

Co na nové Xiaomi Mi4c říkáte?

 

Zdroj: GSMArena.com, AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)