Xiaomi Mi Portable Mouse funguje i s telefony (recenze)

Xiaomi Mi Portable Mouse

Xiaomi už vyrábí všechno možné, pustili se i do segmentu s počítači. Nedávno jsme recenzovali Xiaomi ultrabook. K němu je potřeba i příslušenství, jako třeba Xiaomi Mi Portable Mouse. Na tuto myš se podíváme v dnešní recenzi.

Obsah recenze

Obsah balení

Samotná myš se designově velmi blíží k notebooku Xiaomi Mi Air. Čínská společnost se snaží vytvořit podobné spojení, jako můžeme vidět například u Applu. Design je u této myši na prvním místě, což jde jasně poznat už z balení. V něm je myš elegantně uložena, kromě samotné myši nalezneme v balení také dvě AAA baterie a manuály.

Xiaomi Mi Portable Mouse baleni

Zpracování a ergonomie

Myš je vyrobena v kombinaci plastu a kovu. Základna a tlačítka jsou plastové, stříbrná část je pak kovová. Celkově myš na stole vypadá velmi dobře a určitě se bude jednat o pěkný doplněk. Díky kombinaci plastu a hliníku je myš i hodně lehká. I s bateriemi váží jen 77,5 g. Co se pak týče zpracování, tak Xiaomi potvrdilo svůj standard. Díky hliníku je pevnost myši na velmi dobré úrovni, vrzání jsme slyšeli jen při větším zatlačení.

Tlačítka jsou vyrobena z plastu, což ale ničemu nevadí, stisknutí tlačítek jde velmi lehce, stejně jako stisknutí kolečka. U některých myší může být otravné hlučné otáčení kolečkem, Xiaomi myš naštěstí patří do skupiny, která má velmi tiché otáčení. Kromě základních dvou tlačítek a kolečka už pak na myši nenalezneme jiná tlačítka, nebo například podporu gest, jakou má myš od Applu. To je ale vzhledem k ceně pochopitelné. Software k myši není taky přibalen, což se dá odůvodnit tím, že nemá žádné speciální funkce.

Myš je jen o něco málo větší, než například zákaznické karty a díky „placatému“ designu se bude držet mnohem lépe lidem s menší rukou. Přesná velikost myši je 110 x 57,2 x 23,6 mm. U větší ruky už držení myši při delším používání není moc pohodlné, obzvlášť když jste zvyklí na ergonomické myši. Ani během několik desítek hodin používání Xiaomi Mi Portable Mouse si ruka nedokázala pořádně zvyknout na úplně jinou ergonomii. Plusem je nicméně to, že se dá ovládat stejně jak levou, tak i pravou rukou.

Xiaomi Mouse

Xiaomi Mouse

  • Rozměry 11,02 x 5,72 x 4,36 cm
  • Hmotnost 78 g
  • Konektivita Bluetooth 4
  • Baterie 2X AAA
  • Zvýšená ochrana NE
  • Ostatní USB přijímač v balení

To zajímavé nalezneme na zadní straně

Když myš otočíme, nalezneme dvě “kolečka”, kolem kterých jsou přilepeny slidery pro lepší pohyb myši po povrchu. V zadní části nalezneme otočná dvířka, v nich pak nalezneme místo pro dvě AAA baterie (jsou přiloženy v balení) a také speciální místečko pro USB dongle, přes který se dá myš připojit k počítači.

To hlavní je ale o trochu výše. V předním kolečku nalezneme schovaný laserový senzor, zapínací tlačítko a také přepínač mezi příjmem signálu z bluetooth nebo USB donglu. To je něco, co mnoho myší nemá. Díky tomu můžete například propojit dva počítače a jednoduchým přepnutím tlačítka můžete měnit to, u jakého počítače budete zrovna používat myš. Díky podpoře bluetooth to samozřejmě nemusí být pouze PC, myš jde propojit i s telefony, tablety a některými chytrými televizemi.

Propojení přes USB dongle proběhlo bez problémů. Během několika sekund už se dala myš používat. Přepnutí na jiný druh signálu není tak rychlé, ale nejedná se o nic hrozného. Dosah této myši je až deset metrů, jak uvádí Xiaomi. A opravdu s touhle vzdálenosti neměla myš sebemenší problém.

Když se ještě vrátíme k laserovému senzoru, ten má rozlišení 1200 DPI. Jeho kvalita je dostačující, neměl problém s několika různými povrchy, přesnost je také dobrá. Úplně bez problémů bude dostačovat na kancelářskou práci. Když se pak podíváme na hry, tak samozřejmě s touto myší jdou hrát taky, ale oslnivé výsledky například v FPS hrách s ní nemůžete čekat, a to i díky konstrukci, která není vůbec stavěná na hry.

Závěr

Vzhledem k ceně, která se v zahraničí točí kolem částky 500 Kč, se dá říct, že se jedná o kvalitní myš s vynikajícím poměrem cena/výkon. Problém může nastat v ergonomii, což by měl být jeden z hlavních bodů při výběru nové myši. Pokud vám Xiaomi Mi Portable Mouse nesedne do ruky, tak by ji nezachránilo ani deset zajímavých funkcí. Vytknout by se ji dala absence bočních tlačítek, jinak se ale jedná o povedenou myšku.

Klady

+ Povedený design
+ Kvalitní zpracování myši
+ Možnost připojení přes USB dongle i bluetooth
+ Nízká cena

Zápory

– Špatná ergonomie myši
– Chybí více tlačítek

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko.

Je pro vás ergonomie myši důležitá? Co říkáte na Xiaomi Mi Portable Mouse?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)