Xiaomi Mi Note 10 konečně dostává Android 10

xiaomi mi note 10 aktualizace systému

Telefon Xiaomi Mi Note 10 konečně dostává Android 10. K jeho představení došlo již v listopadu minulého roku a jednalo se o vůbec první mobil se 108 megapixelovým fotoaparátem. Skvělé prodeje dostávají do hry také levnější Mi Note 10 Lite, ovšem vlajková loď běžela ještě na Androidu 9.0 Pie, což se nyní mění.

Je divné, že Xiaomi tak dlouho trvalo, než tento model na nový Android aktualizuje, jelikož jím disponují jiné a mnohdy i starší modely. Čekání je tak konečně u konce, jelikož dnes se začala rozšiřovat nová aktualizace se systémem Android 10 a nadstavbou MIUI 11. Jedná se o tzv. “Global Stable Beta” verzi, která jen zkontroluje, zda se u uživatelů neobjeví žádné chyby. Pokud ne, bude jí Xiaomi rozšiřovat dále.

xiaomi mi note 10 android 10

V současné době je aktualizace dostupná pro globální modely. Nejedná se tak o telefony pro Čínu, Rusko či Indii. Nese označení MIUI 11.1.1.0.QFDMIXM a má velikost asi 2,6 GB. Kromě nového systému můžeme počítat také s dubnovými bezpečnostními záplatami. Dle prvních informací se vylepšení dostalo také na fotoaparát či čtečku otisků prstů, která nyní reaguje rychleji a přesněji.

Máte již Android 10 na Xiaomi Mi Note 10?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)