Další info k Xiaomi Mi Band 5: Větší displej, super cena a NFC pro všechny

spekulativní specifikace XIaomi Mi Band 5

Těžko hledat na světě oblíbenější fitness náramky než jsou Mi Band od Xiaomi. Různé verze tohoto přístroje nosí na rukou lidé na všech kontinentech. Nedivili bychom se, kdyby na všech sedmi včetně Antarktidy. Mílovými kroky se blíží zástupce páté generace s názvem Xiaomi Mi Band 5, ke kterému nyní unikly další spekulativní informace a specifikace. Pocházejí údajně z prostředí uvnitř firmy. Jednou z nich je potvrzení dobrých zpráv o dostupnosti technologie NFC pro globální trh. Dočkali jsme se ale i dalších zajímavých parametrů, které z nového náramku jistě tradičně udělají velmi žádané zboží.

Xiaomi Mi Band 4 chytrý náramek

Globální podpora NFC znamená, že bude možné náramek využít například pro bezkontaktní platby přes Google Pay a další služby. Generace 3 a 4 měly tuto možnost omezenou jen na území Číny pro tamní obyvatele. Úplně nové spekulativní specifikace Xiaomi Mi Band 5 hovoří také o větším a dokonalejším displeji. Ze současných 0,95 palce se má zvětšit na 1,2 palce. Taky by měl být vyladěn na vyšší kontrast a jas, takže na něm půjdou údaje lépe přečíst i pod slunečními paprsky.

google pay

Dobré zprávy můžeme s radostí hlásit i kolem ceny. Hovoří se o 179 Yuanech, což je jen o 10 více než u Xiaomi Mi Band 4 v době jeho vydání. Tato cena teď ovšem samozřejmě platí pouze pro Čínu, kde se náramek začne také jako první prodávat. Mělo by k tomu dojít v červnu. Oficiální cenovku pro ČR můžeme jen odhadovat. Když vezmeme v potaz původní českou cenu Mi Band 4 ve výši 1 290 Kč a použijeme stejný poměr, dostaneme se jednoduchým přepočtem na sumu kolem 1 370 Kč. Dá se ale očekávat, že půjde cenovka po zahájení prodeje rychle dolů. Stejně tak to bylo i u minulých gegerací.

Brousíte si zuby na nový Mi Band 5? Jakou tipujete českou cenu?

Zdroj: tizenhelp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)