Xiaomi Mi Band 5 má nabídnout NFC pro globální trh. Co dalšího víme?

xiaomi mi band 5

Xiaomi Mi Band patří k těm nejpopulárnějším fitness náramkům na trhu. Jedná se o jeden z nejlepších gadgetů v poměru cena/výkon, přesto mu jedna věc chybí. V Číně si lze vybrat mezi verzemi s NFC čipem a bez něj, ovšem zákazníci z ostatních zemí možnost vybrat si NFC verzi nedostali.

To by měla změnit již pátá generace náramku Mi Band, která by měla dle posledních informací konečně nabízet NFC také pro globální trh. Co to pro nás znamená? Fitness náramek nám nově odemkne bezkontaktní platby. Konečně. Vždyť na tuto funkci čekáme u Mi Bandu už tak dlouho. První stížnosti na absenci NFC pamatujeme už za dob třetí generace.

Dle předchozích představení se dá čekat, že náramek Xiaomi Mi Band 5 uvidíme někdy v květnu 2020. Kromě podpory NFC by se pátá generace mohla dočkat také mikrofonu. Ten má i současná čtvrtá generace, ovšem taktéž pouze v Číně. Zprávy také hovoří o zvýšené odolnosti a kvalitnějším displeji. Snad se s příchodem těchto funkcí nedočkáme také navýšení ceny, jelikož je náramek z velké části oblíbený díky své příznivé cenovce.

Těšíte se na náramek Xiaomi Mi Band 5?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)