TOPlist

Unikl systém pro Xiaomi Mi Band 5. Ví se tak, jaké nové funkce dostane

xiaomi-mi-band-5-firmware-odhaluje-funkce

Jedním z nejočekávanějších produktů Xiaomi je i letos chytrý náramek Mi Band. Jeho předchozí generace byly a jsou extrémně populární hlavně díky ceně a celkem dobrou výbavou. Každý rok si čínská firma pochopitelně dává záležet, aby měl náramek nějakou funkci navíc a nejinak tomu bude u toho letošního s pořadovým číslem 5. K novému produktu už jsme měli možnost vidět několik obrázků. Aktuálně se podařilo získat další obrázky náramku z aplikace Mi Wear. Teď ale přichází na řadu podstatnější věc – specifikace. Unikl totiž interní systém (firmware) náramku Xiaomi Mi Band 5, který odhaluje jeho funkce. Máme teď tedy přehled, co nového by měl umět.

Xiaomi Mi Band 5 obrázek z Mi Wear

Je třeba dodat, že firmware může ukazovat na senzory a nástroje, které ve výsledku nemusejí uživatelům sloužit, jelikož budou zablokované. Omezení může být i regionální. Stalo se tak prý třeba u PAI aneb Personalized Activity Intelligence u Mi Band 4. K nástroji, který sebrané údaje využívá k radám a tipům pro lepší životosprávu a fyzické výkony, měl náramek předpoklady, ale byl softwarově vypnutý. Dalším příkladem je spojení s chytrým asistentem XiaoAI, které bylo možné jen v Číně. Komunikace s chytrým asistentem je jednou z věcí, kterou má v Xiaomi Mi Band 5 jedna nová funkce funkce vyřešit. Náramek prý bude podporovat službu Amazon Alexa. To pro české zákazníky není moc důležitá informace, ale ty další určitě jsou.

Xiaomi Mi Band 5 funkce ciferniky

Mezi funkce, které se podařilo objevit při zkoumání firmware Xiaomi Mi Band 5, patří třeba i analýza okysličení krve díky SpO2 senzoru. Na seznamu jsou dále například světové hodiny, kalendář, menstruační cykly nebo nástroj pro meditaci. Na seznamu podporovaných sportů mají být rotoped, veslařský trenažer, skákání přes švihadlo a jóga. Objevit se má i ručičkový ciferník a také zmíněné PAI. Zatím bohužel nejsou žádné zprávy o globálně funkčním NFC pro platby, dostupné třeba pro Google Pay.

Máte některý z předchozích náramků Mi Band od Xiaomi?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)