Xiaomi uvedlo novou verzi chytrého Mi reproduktoru. Co umí a kolik stojí?

Xiaomi Mi AI Speaker druhá generace

Čínská společnost Xiaomi osvěžila svůj původní chytrý reproduktor z roku 2017. Na trh přichází druhá generace modelu Xiaomi Mi AI Speaker. Novinka se svým předchůdcem sdílí několik základních vlastností, prostor dostalo ale i pár změn a vylepšení. Po zvukové stránce je důležitá přítomnost nového dvoupalcového reproduktoru, který se dokáže postarat o širší dynamický rozsah. V případě propojení s dalšími reproduktory může uživatel počítat i s možností zapojení do sterea.

Druhá generace reproduktoru Xiaomi Mi AI Speaker je vlastně kompletně navržena ke komunikaci s dalšími partnerskými produkty a službami. Může být mozkem chytré IoT domácnosti a připojit k sobě až 89 dalších zařízení. využívá k tomu Bluetooth 5.0 či dvoupásmovou WiFi. Po stránce designu došlo k decentnímu zahnutí hran a zviditelnění mřížky pro propouštění zvukových vln. Chytrost přístroje potvrzuje kompatibilita s chytrými asistenty. V Číně komunikuje s XiaoAI, před uvedením na celosvětové trhy se počítá s podporou Google Asistenta. Na “domácím” trhu je novinka dostupná za 199 yuanů, tedy cca 660 Kč.

Co by podle vás měl umět správný chytrý reproduktor?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)