TOPlist

Xiaomi ukončilo podporu třem populárním mobilům. Nabízí přitom i na dnešní poměry slušnou výbavu

xiaomi 10t pro poco x3 end of support
  • Xiaomi ukončilo podporu třem populárním telefonům
  • Mají přitom i na dnešní poměry solidní výbavu 
  • Řešením je instalace alternativní ROM

Společnost Xiaomi se v posledních měsících dost zlepšila v podpoře nových telefonů. Vždyť nová řada Xiaomi 13T (stejně jako například Xiaomi 14) obdrží 4 hlavní aktualizace Androidu a po dobu 5 let bude dostávat bezpečnostní aktualizace. Třem telefonům však podpora skončila a troufáme si říct, že všechny byly svého času (nejen) v Česku velmi populární.

Na seznam EOL (End Of Support) na oficiálním webu Xiaomi se objevily tři další telefony – Xiaomi 10T, Xiaomi 10T Pro a POCO X3. Všechny mobily spatřily světlo světa v roce 2020 a dodnes se jedná o velmi solidně vybavené kousky. Vždyť řada 10T disponuje stále výkonným Snapdragonem 865 s podporou 5G sítí, nechybí 144Hz displeje, přesto se na ně už nový systém nepodívá.

POCO X3 vydal čínský gigant rovněž v roce 2020. Ve své době nabízelo vynikající poměr mezi cenou a výkonem, pod kapotou mu tiká čip Snapdragon 732G a přední stranu obklopuje 120Hz displej. Poslední aktualizací byl tedy Android 12 s nadstavbou MIUI 14 a oficiální cestou se nového systému nedočkáte. Pokud jeden z výše uvedených telefonů vlastníte a zároveň necítíte potřebu upgradu, můžete zvolit některou z alternativních ROM, například LineageOS či PixelExperience.

Jak dlouhou podporu má váš telefon?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)