Chtěli byste Xiaomi Mi 10 či Redmi K30 v Ultra verzi? Tohle vás nepotěší

Xiaomi Mi 10 Ultra Redmi K30 Ultra globální trh

Jestli vás v posledních dnech a hlavně hodinách zaujaly informace k novému supertelefonu Xiaomi Mi 10 Ultra, nedivíme se vám. Mobil je to excelentní a v několika ohledech nejlepší na světě. Je v několika svých variantách skutečně lákavý i přes velmi vysoké ceny, které nemají u mobilů Xiaomi obdoby. Obdobně je na tom i model Redmi K30, který byl ve verzi Ultra rovněž představen. Pokud jste odhodlaní je kupovat a už máte několik desítek tisíc připravených, tato zpráva vás moc nepotěší. Xiaomi Mi 10 Ultra a Redmi K30 Ultra se údajně na globální trh nepodívají.

Informaci přinesl server GSMArena s odkazem na nejmenovaného zástupce čínské firmy. V případě Redmi mobilu nemusejí zájemci tak moc smutnit, na světovém trhu má totiž velmi blízkého náhradníka v podobě POCO F2 Pro. Pro Xiaomi Mi 10 Ultra ovšem na rozdíl od Redmi K30 Ultra globální trh žádný ekvivalent nemá. Jsme zvědaví, jestli se tato informace potvrdí. Údajně nemáme tyto mobily očekávat ani pod jinými značkami (třeba právě POCO). Strategie čínské firmy je zatím trochu nečitelná. Informace o mobilech je na globálním webu i v angličtině, což se u produktů jen pro domácí trh moc nevidí. Samozřejmě se nabízí varianta, že se firma jen chtěla telefony pochlubit (asi jako modelem Mi Mix Alpha).

Xiaomi Mi 10 Ultra globální trh barvy

“Slabší” modely Mi 10 a Mi 10 Pro za hranice Číny vyrazily. Nicméně z některých regionů včetně ČR byly po pár týdnech oficiálně staženy a doprodávají se jen naskladněné kusy. Telefony jsou prý prémiové a budou dostupné jen někde, hlavně v Číně. Takovému rozhodnutí se moc nedivíme, ať už je tento argument pravdivý či ne. V ČR asi úplně není půda pro to, aby se tu prodávaly telefony Xiaomi za takové ceny. Přece jen je tu značka oblíbená hlavně díky rozumnému výkonu a nízkým cenám telefonů.

Koupili byste si Xiaomi Mi 10 Ultra třeba za 35 tisíc?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)