Nový projektor od Xiaomi je 3x levnější než jeho předchůdce. Co umí?

xiaomi levný projektor

Společnost Xiaomi právě představila nový Xiaomi Laser Projector 1S 2022. Jde o nástupce původního modelu z roku 2020, který se klade důraz na nižší cenu. Novinka je téměř třikrát levnější, ovšem nabízí pouze Full HD rozlišení.

Xiaomi Laser Projector 1S 2022 představen v Číně

Xiaomi Laser Projector 1S 2022 dokáže promítat obraz o velikosti až 150 palců a využívá technologii ALPD Laser Display, která by měla zajistit lepší kvalitu obrazu i věrnější barevné podání. Maximální svítivost pak činí 2400 ANSI lumenů, což je oproti dva roky starému modelu o 400 více. V projektoru jsou zabudované také 10 W reproduktory, které podporují DTS-HD i Dolby Audio.

xiaomi laser projector 1s 2022

Čínský gigant láká na snadnou použitelnost. Projektor se prý sám přizpůsobí scéně, automaticky zaostří a vyhne se překážkám. Na výběr je hned z několika režimů a to včetně toho herního, který disponuje 40ms latencí. Na kompetitivní zápasy to tedy rozhodně není, ale pro gaučové hraní s přáteli bude tato hodnota dostatečná. Kromě aARC HDMI můžete využít také USB 2.0 a USB 3.0 konektory. Můžete jej navíc ovládat přes aplikaci Mijia. V současné době je k dostání v Číně za cenu 5 999 juanů, což je asi 21 500 Kč bez daně.

Měli jste někdy projektor?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)