Už i Xiaomi má kopii sluchátek Apple Airpods: Zaplatíte za ně pár stovek

xiaomi bezdratova sluchatka airdots

Společnost Xiaomi představila svá první skutečně bezdrátová sluchátka. Nazývají se Mi AirDots Youth Edition a v mnohém vychází z mnohem známějších a také dražších Apple Airpods. Vzhledem k ceně by se dalo očekávat, že budou mít méně funkcí, ale není tomu tak. Sluchátka toho umí poměrně dost.

Sluchátka Xiaomi Mi AirDots Youth Edition se můžou stát hitem letošních Vánoc

Sluchátko je poměrně lehké, váží pouze 4,2 gramu. Sluchátkům nechybí plocha citlivá na dotyk. Pomocí dotyků se tak dá ovládat přehrávání hudby, můžete přijímat i hovory a dokonce se dá aktivovat i chytrý asistent. V tuhle chvíli není jasné, jestli bude fungovat i s Asistentem Google, nebo pouze s čínským asistentem Xiao AI.

S telefonem se propojují pomocí Bluetooth 5.0. Jedno sluchátko vydrží až 5 hodin na jedno nabití, pokud si vezmete obě dvě sluchátka, aktivuje se stereo režim a výdrž sluchátek je 4 hodiny. Nabíjí se pomocí pouzdra. V něm se nachází baterie, která zvyšuje výdrž až o dalších 12 hodin.

Prodávat se začínají nejprve v Číně, a to za cenu 200 CNY, což je v přepočtu s DPH 791 Kč. Za takovou cenu se můžou stát velkým hitem letošních Vánoc. Záležet samozřejmě bude na tom, jak rychle se dostanou k nám. Dá se ale očekávat, že brzy budou k dispozici v zahraničních eshopech, které umožňují i poslání věcí do Česka.

Jak se vám líbí nová sluchátka Xioami? Co říkáte na cenu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)