Něco se chystá: Xiaomi prý letos uvede hodinky s Wear OS!

xiaomi watch s1 pro

Společnost Xiaomi představila na veletrhu MWC v Barceloně hodinky Xiaomi Watch S1 Pro, které nahrazují dosavadní Xiaomi Watch S1. Ty jsme pro vás před nějakým časem testovali. Nyní se ale začíná hovořit o tom, že čínský gigant, stejně jako například Samsung, přesedlá na platformu Wear OS.

V tuto chvíli disponují hodinky od Xiaomi proprietárním systémem MIUI Watch OS, který sice nabízí podporu aplikací třetích stran, ale vývojáři se do nich extra nepouštějí. Jednodušší systémy mají zpravidla jednu hlavní výhodu oproti Wear OS – lepší výdrž baterie. Tu ale Google s aktualizacemi zlepšuje. Chystané hodinky mají dostat systém Wear OS 3, pravděpodobně však budou disponovat vlastní nadstavbou, aby si zachovaly svou osobitost.

Datum představení je v tuto chvíli ve hvězdách, ale uvedeny mají být ještě letos. Odhadujeme, že by se tak mohlo stát v létě, případně na podzim.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zkoušeli jste někdy hodinky s Wear OS?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)