Xiaomi v Evropě odhalí svého humanoida. Ceně neuvěříte

xiaomi cyberone

Na veletrhu MWC se můžeme kromě nových mobilních telefonů a ostatních gadgetů těšit také na další vychytávky, mezi které patří i roboti. Jednoho z nich představí na svém stánku také Xiaomi a pojmenovalo ho CyberOne.

Tento humanoidní robot byl představen minulý rok v Číně a nyní se podívá i do Evropy. Umí detekovat lidský hlas, simulovat lidský pohyb a dokáže vytvářet trojrozměrné virtuální rekonstrukce reality. V každé ruce udrží až 1,5 kg závaží a lidskou bytost připomíná i díky své velikosti 177 cm a váze 52 kilogramů. Zatím není jasné, zda bude možné si robota v Evropě zakoupit, jeho cena je v každém případě astronomická. V Číně se prodává v přepočtu asi za 2 300 000 Kč. Pokud jej na MWC uvidíme, určitě vám zprostředkujeme nějaký obsáhlejší článek, případně video.

Meet our friend CyberOne

Meet our friend CyberOne

Tip: Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dokázali byste si představit podobného parťáka doma?

Zdroj: AndroidHeadlines

 

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)