VIDEO: Takto vypadá mobilní ovládání robo psa Xiaomi CyberDog

Xiaomi CyberDog ovládání mobilem video

Společnost Xiaomi vloni v srpnu představila světu robotického psa pojmenovaného CyberDog a od té doby veřejnost zajímá, co tento pozoruhodný kousek techniky umí. Spousty informací byly zveřejněny skrze oficiální tiskové zprávy a propagační videa, nicméně realita může být často trochu jinde. Když jsme se tedy dozvěděli, že Xiaomi vzalo svého robo pejska na MWC v Barceloně a bude tam s ním předvádět nacvičené povely, museli jsme se na stánek stavit. A podařilo se nám zachytit, jak vypadá ovládání CyberDoga mobilem.

Finální verze tohoto robotického společníka má být schopná poslouchat hlasové příkazy, reagovat na gesta “páníčka” a různými dalšími způsoby interagovat s okolním světem. Jak se ale dalo očekávat, tohoto stavu ještě pravděpodobně nebylo dosaženo a minimálně na veřejnosti tedy Xiaomi ukazuje pohyby CyberDoga pomocí ovládání skrze mobilní aplikaci.

Xiaomi CyberDog ovládání mobilem

Xiaomi CyberDog ovládání mobilem

Na stánku při MWC2022 jsme se tedy kromě natáčení a focení psa, jehož samotné pohybové schopnosti už všichni celkem dobře znají, zaměřili na přímé zadávání instrukcí přes chytrý telefon. Ukázalo se, že jde o prostředí se dvěma pohybovými trackpady a několika sadami naprogramovaných příkazů. I když jde o zlomek toho, co má CyberDog podle proklamací umět, vypadá to zajímavě.

Koupili byste si ho i pouze s těmito schopnostmi?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)