TOPlist

Xiaomi novinka: Chytrý reproduktor umí i hlasové zapnutí TV

Xiaomi Smart Speaker IR Control

Společnost Xiaomi začala prodávat nový chytrý reproduktor Smart Speaker (IR Control), který kromě běžného přehrávání audio obsahu nabízí i několik praktických funkcí pro řízení chytré domácnosti. Pojem IR Control v názvu značí, že je přístroj opatřen infračervenými vysílači, které jsou schopné ve všech směrech distribuovat signál třeba pro televizory, Hi-Fi věže či další zařízení, která ani nemusejí být chytrá. Reproduktor přitom oficiálně podporuje Google Asistenta.

Právě přítomnost mezinárodně uznávaného hlasového asistenta dělá z Xiaomi Smart Speaker (IR Control) novinku. Velmi podobný reproduktor se totiž již nějakou dobu prodává v čínských obchodech, jen není takto chytře vybaven pro zahraniční trhy. Novinka je v tuto chvíli dostupná v Indii a můžeme doufat, že se podívá i do dalších regionů. Má totiž opravdu co nabídnout a konkurovat i smart speakerům od Googlu, Amazonu nebo Sonosu.

Xiaomi Smart Speaker IR Control funkce

Uvnitř je k nalezení širokopásmový 1,5″ reproduktor a dva mikrofony pro příjem hlasu. Chytrou interakci s uživatelem signalizuje LED dioda. Dalším vizuálním prvkem jsou svítící hodiny, které automaticky ladí jas dle okolního prostředí a na noc se dají ztlumit úplně. Xiaomi Smart Speaker (IR Control) se dá zapojit do širšího systému reproduktorů, v páru mohou dva kusy tvořit stereo sestavu a nechybí podpora Chromecastu.

Xiaomi Smart Speaker IR Control ovládání detail

V oficiálním indickém Xiaomi e-shopu je novinka v tuto chvíli k dostání za 5 000 rupií, což je v přepočtu zhruba 1 500 Kč. A to v černé barvě.

Jaké chytré reproduktory už jste zkoušeli?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)