Xiaomi chystá telefon, který bude mít 48 MPx fotoaparát. A to již příští měsíc

xiaomi telefon 48 mpx fotoaparat

Chytré telefony se neustále vyvíjí, ať už jde o displeje, čipsety anebo třeba fotoaparáty. Dříve tento rok oznámily společnosti Samsung a Sony nové snímače, které dokážou pracovat s 48 MPx. A vypadá to, že se dočkáme prvního použití v telefonech. A to již za měsíc. Na nový telefon s 48 MPx láká přímo spoluzakladatel Xiaomi Lin Bin na sociálních sítích.

Překoná nový Xiaomi telefon rekord v počtu megapixelů?

Vysoký počet megapixelů v telefonu neznamená automaticky kvalitní fotoaparáty. Výjimka potvrzující pravidlo jsou poslední dva prémiové telefony Huawei P20 Pro (koupit za 18 990 Kč) a Huawei Mate 20 Pro (koupit za 24 990 Kč), které mají 40 MPx fotoaparát. Mnoho výrobců ale spíše využívá megapixely k marketingovým účelům. A to údajně plánuje Xiaomi na příští měsíc. Ohlasy jsou spíše skeptické, protože by se nemělo jednat o vlajkový model. Tudíž i kvalita fotografií se neočekává příliš dobrá.

vyuziti 48 mpx u sony snimaceTakhle popisuje Sony výhody 48 MPx snímače

Snímače, které podporují 48 MPx jsou pouze dva, takže můžeme už s předstihem odhadnout, co chystaný telefon bude mít. A to buď Sony IMX586 nebo Samsung ISOCELL Bright GMI. Oba tyto snímače byly představeny v minulém roce. Pokud jde o dodatečné parametry, hodně se spekuluje nad použitím Snapdragonu 675, což je ještě neoznámený čipset, který by měl být odhalen rovněž příští měsíc. Nový Xiaomi telefon by tak mohl být první telefon s tímto čipsetem.

Dokážeme si také představit to, že Xiaomi chystá fotomobil pro střední třídu, který bude konkurovat Pixelu 3 Lite. Což je připravovaný telefon od Googlu, který bude levnější, bude mít horší parametry, ale obdrží stejný fotoaparát jako Pixel 3. Jak to vše bude, bychom se měli dozvědět již za měsíc.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Myslíte si, že tajemný Xiaomi telefon s 48 MPx bude fotit perfektně?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)