Xiaomi chystá kompletně bezrámečkový telefon: Všechny strany budou zaoblené

bezrameckovy telefon xiaomi

Xiaomi už u řady Mi Mix několikrát dokázalo, že dokážou vytvořit skvěle vypadající zařízení s minimálními rámečky. Naposledy k tomu použili vysunovaní konstrukci. V budoucnu už ale nebude potřeba ani to. Společnost si podala patent na telefon, který nemá vůbec žádné rámečky. Ze všech stran má zaoblený displej. Díky dostupných renderům můžeme vidět, jako takový bezrámečkový telefon bude vypadat.

Bezrámečkový telefon Xiaomi vypadá na prvních renderech perfektně

O rendery se postaral server LetsGoDigital. Založeny jsou na patentech, které čínská společnost nedávno podala. Zatímco dnes jsou na trhu telefony, které mají zaoblenou levou a pravou stranu displeje. Telefon, který by měl ale zaoblenou i vrchní a spodní stranu, jsme zatím neviděli. A to i z toho důvodu, že to není zrovna jednoduché.

Už jen na spodní straně je problém s různými konektory. Z renderů Xiaomi telefonu můžeme vidět, že se chystá telefon, kde displej bude zabírat 100 procent přední strany telefonu. Patent říká, jak to bude jen s USB-C konektorem. O tlačítkách nebo třeba selfie kameře se nepíše. Je dost možné, že Xiaomi plánuje podobné řešení jak představilo Meizu u modelu Zero anebo Vivo u Apex 2019. Jedno je nicméně jisté, v roce 2019 tento telefon neuvidíme, maximálně ve formě konceptu, podobně jako společnost nedávno ukázala na videu ohebný telefon Xiaomi.

xiaomi patent bezrameckovy telefon

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí bezrámečkový telefon od Xiaomi?

Zdroj: letsgodigital.nl

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)