Vivo Apex 2019: Nový futuristický telefon, který posunuje hranice v mnoha směrech

vivo apex 2019 predstaveni

Který mobilní výrobce je v posledních letech nejinovativnější? Není to Apple, Samsung ani Huawei. Nejvíce inovací přináší čínská společnost Vivo a dnes to potvrdila s nově představeným telefonem Apex 2019. Včera jsme sice mohli vidět první skutečně bezdrátový telefon od společnosti Meizu, ale novinka od Vivo je na úplně jiné úrovni.

Vivo předbíhá dobu i veškerou konkurenci: Apex 2019 je skutečný futuristický telefon

O výkon se v tomto telefonu stará Snapdragon 855, který doplní 12GB paměť RAM a 256 GB vnitřní paměti. Telefon už přichází i s podporou 5G sítí nové generace. Už jen v této úvodní větě můžeme vidět několik věcí, které momentálně nejsou u telefonů obvyklé. Jak už se vědělo dříve, tak i tento telefon nemá žádné klasické konektory, tlačítka, otvory pro reproduktory apod. Klasické píšeme schválně, protože ve skutečnosti Vivo Apex konektor má, akorát nejde na první pohled vidět. Nazývá se MagPort a připojuje k zadní části telefonu, využívá se k nabíjení i přenosu souborů. Vidět jdou jen malé kovové piny.

design telefonu vivo apex 2019 koncept

Displej telefonu má kolem všech stran minimální rámečky, pro někoho může být mínusem to, že nemá selfie kameru. Mnohem zajímavější je to, že čtečka otisků prstů funguje na velké většině displeje, už se nejedná jen o malý bod uprostřed displeje. Zapínací tlačítko a kolébku hlasitosti nahrazují kapacitní plochy na rámu a kapacitní rám podobně jako HTC U12+. Co se týče dalších parametrů, tak nejsou známé. Neznámé parametry displeje, fotoaparátů, ani informaci o voděodolnosti apod. Další informace o tomto telefonu se dočkáme na veletrhu MWC, kde bude rovněž vystaven.

Datum vydání ani cena se nezná. Pravděpodobně ale bude následovat kroky první generace Vivo Apex. Ten se rovněž na začátku roku představil jako koncept prvního telefonu s vysunovací selfie kamerou a následně se v půlce roku dostal do prodeje.

Vivo APEX 2019

Vivo APEX 2019

Jak se vám líbí Vivo Apex 2019?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)