Šéf Xiaomi odhalil ohebný telefon: Ohnout se dá z obou stran

ohebny telefon xiaomi

Odhalení ohebného telefonu od společnosti Samsung se blíží. To mimo jiné znamená, že marketing kolem nově vznikajícího trhu se začne zvyšovat. A na tom budou chtít profitovat i další společnosti. Xiaomi patří mezi ně. Nyní prezident společnosti ukázal na krátkém videu ohebný telefon Xiaomi. Dokonce můžeme vidět i design chystaného mobilu a způsob ohýbání.

Ohebný telefon Xiaomi se odlišuje od prototypů Samsungu a Huawei

Nejedná se o velké překvapení, už na začátku ledna jsme mohli vidět první méně kvalitní video, které ukazovalo údajný ohebný telefon od čínské společnosti. Nyní už je vše oficiální, protože nové video zveřejnil přímo šéf Xiaomi na svém profilu. Zajímavé je na tom to, že v tomhle krátkém videu ukázal mnohem více ze samotného zařízení, než Samsung minulý rok v listopadu, kdy uspořádal tiskovou konferenci na první poodhalení telefonu a ohebného displeje.

Xiaomi foldable phone prototype

Xiaomi foldable phone prototype

Skládací telefon se bude značně lišit od toho, co jsme mohli vidět u konkurence. Největším rozdílem je to, že Xiaomi půjde ohýbat z obou stran. Ve složeném stavu připomíná klasický telefon se zaobleným displejem. Jakmile se ale rozloží, hned se z něj stane tablet. Z videa můžeme vidět i to, že systém si automaticky upravuje položky podle toho, v jakém režimu zrovna displej je. Na videu celé řešení vypadá skvěle.

Otázkou ale je, jak těžká bude masová výroba a jak to ovlivní cenu. Xiaomi tvrdí, že mnoho technických problémů již inženýři vyřešili, včetně ohýbání displeje, ohebné ochrany displeje anebo podpory MIUI. Pokud jde ale o nějaké datum nebo přibližnou dobu vydání, tak Xiaomi nic nezveřejnilo. V neposlední řadě šéf Xiaomi prozradil, že oficiální název pro ohebný telefon ještě nebyl zveřejněn. Navrhl ale několik názvů, mezi nimi i třeba Xiaomi Dual Flex anebo Xiaomi Mi Mix Flex.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí ohebný telefon Xiaomi?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)