Xiaomi chystá tablet s Windows 11. Konkurovat má Surfacům od Microsoftu

xiaomi tablet windows 11

Společnost Xiaomi se před nějakým časem po delší pauze opět pustila do segmentu Android tabletů, které jsou vskutku úspěšné. Nabízí solidní výkon, rychlé displeje či kvalitní konstrukci. Podle nové certifikace se ale můžeme těšit na něco mnohem většího a to sice Xiaomi Book S 12.4, který ale bude konkurovat v jiném odvětví. Poběží na něm totiž Windows 11.

Xiaomi Book S 12.4 dostane čip od Qualcommu

Na certifikačním úřadě FCC se objevil právě tento model, přičemž čínský gigant k němu přiložil také fotografii, kterou můžete vidět níže. Ta prozrazuje hned několik detailů. Na spodní straně si můžeme všimnout magnetového konektoru, který bude s největší pravděpodobností sloužit pro připojení externí klávesnice.

xiaomi book s 12.4

Podle dřívějších úniků má v tabletu tikat čipset Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2. Těšit se tak můžeme nejen na velmi dobrý výkon, ale také slušnou výdrž baterie. Čipu má dopomáhat 8 GB RAM a 256GB úložiště. Vzhledem k tomu, že už jej čínská firma nechala certifikovat se dá očekávat, že se brzy dostane na trh.

Jak se těšíte na Xiaomi tablet s Windows?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)