TOPlist

Xiaomi má dva nové reproduktory s RGB a 360° zvukem. Kolik stojí?

xiaomi bluetooth speaker
  • Xiaomi v Číně představilo dva nové reproduktory
  • Jeden upřednostňuje rozměry, druhý poskytuje vysoký výkon
  • Oba mají RGB prvky, 360° prostorový zvuk a certifikaci IP67

Zatímco se svět fokusoval především na vyhlížené globální uvedení vlajkových lodí Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra, výrobce na svém domácím trhu oznámil dva nové reproduktory pyšnící se 360° prostorovým zvukem a RGB prvky, které je dělají o něco zábavnější. Mají vcelku solidní specifikace a nestojí mnoho.

Xiaomi představilo kompaktnější Bluetooth Speaker Mini a nadupanější Bluetooth Speaker, cílený na náročnější posluchače. Větší z reproduktorů je ideální pro venkovní poslech, s jeho 40W výkonem a 93dB nejvyšší hlasitostí totiž rozhodně nehrozí, že by jej někdo neslyšel. Po designové stránce se jedná o možná až lehce futuristicky zpracovaný válec.

Za zmínku rozhodně stojí jeho velká baterie s kapacitou 4 800 mAh, poskytující až 17hodinový poslech. S 22,5W dobíjením nestráví reproduktor na nabíječce věčnost, a pokud by šťávu náhodou zrovna potřeboval váš telefon, může Xiaomi Bluetooth Speaker sloužit i jako powerbanka. Samozřejmostí je podpora bezdrátového standardu Bluetooth 5.3 a kodeku LHDC. Výrobce ve svých materiálech zvýraznil také stupeň krytí IP67 nebo možnost připojit se k dvěma zařízením současně.

Xiaomi reproduktor

Menší reproduktor se po stránce designu nese v relativně podobném duchu, ale do výletního batohu sedne určitě mnohem lépe. Přestože není tak rozměrný, rovněž poskytuje 360° audio a pyšní se celkem solidní 11hodinovou výdrží (tu zajišťuje 2 000mAh baterie). Ani tentokrát mu nechybí přizpůsobitelné RGB světlo.

Co se týče cen, větší repráček byl uveden s cenou 599 jüanů (1 950 Kč bez daně), jeho kompaktnější bráška pak vyjde na 229 jüanů (740 Kč bez daně). Zda se nových reproduktorů dočkáme i my v Česku, zatím není jasné.

Xiaomi reproduktor

Pouštíte si hudbu raději do sluchátek, nebo používáte reproduktor(y)?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)