Menu

Xiaomi s bezdrátovým nabíjením? Dočkat bychom se mohli již brzy

Xiaomi s bezdrátovým nabíjením už není taková utopie jako ještě před několika dny. Čínská společnost se totiž připojila ke skupině WPC, ve které jsou společnosti, které mají za cíl propagovat bezdrátové nabíjení Qi.

Xiaomi s bezdrátovým nabíjením poprvé už u modelu Mi 7?

Xiaomi je známé jako takový čínský Apple, jen několik dní, co Apple představil nové telefony s podporou bezdrátového nabíjení Qi, tak Xiaomi už najdeme ve stejném konsorciu, které si dává za cíl propagovat tento standard Qi.

A ono i dává smysl, protože jakmile Apple představí na svých telefonech nějakou novou funkci, je téměř vždy jisté, že se funkce uchytí obecně na mobilním trhu. V minulosti jsme to mohli vidět již několikrát. Častokrát ani Apple nemusel být první, kdo s funkcí přišel. Stejné to může být i u bezdrátového nabíjení.

bezdratove_nabijeni_ico

Bezdrátové nabíjení najdeme hlavně na telefonech společnosti Samsung

Vysvětlovala to i společnost OnePlus při představení svého posledního modelu, který má duální fotoaparát. Řekli, že duální fotoaparát mohli nasadit už i na dřívější modely, jenže nebyl zde trh, který by ocenil duální fotoaparát. Čekali tedy na Apple až představí svůj telefon s duálním fotoaparátem. Díky tomu se tak informace o novém fotoaparátu dostala i k lidem, kteří se o mobilní telefony tak moc nezajímají. Společnost OnePlus pak měla mnohem jednodušší marketing, kdy se nemusely vysvětlovat výhody duálního fotoaparátu.

Stejné je to i u bezdrátového nabíjení. Tuhle funkci najdeme na Android telefonech již několik let, a to hlavně na telefonech od Samsungu. Nikdy se ale moc nerozšířila. To se ale pravděpodobně brzy změní, vidět to můžeme i třeba zde u Xiaomi. Spekulace v zahraničí hovoří, že první telefon s bezdrátovým nabíjením bude už Xiaomi Mi 7.

Partnerem zpráv o produktech Xiaomi je společnost Beryko.cz.

Myslíte si, že se nyní díky Applu rozšíří bezdrátové nabíjení na mnohem větší počet telefonů?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 12

22.9.2017 13:15

Ono by to nebolo zlé, ale bolo by treba, aby to bolo 1) univerzálne, aby sa dali používať podložky naprieč značkami a 2) aby boli podložky lacné, aby mohol mať človek niekoľko (doma, v práci, na chalupe a pod.), prenášať podložku je asi ešte horšie, ako so sebou nosiť nabíjačku.

Vydrysek321

Vydrysek321 2

22.9.2017 14:35

Seppwinkler 1) existuje standard QI který i Samsung, jehož vlastní řešení umí nabíjet stejně rychle jako klasicky kabel, podporuje
2) na čínských obchodech se prodávají podložky s podporou QI za 150 Kč tzn za cenu kvalitnějšího kabelů a na NEXUS 7 2013 fungují stejně dobře jako ta originální (vyzkoušeno)

Radim_hanousek

Radim Hanousek -18

23.9.2017 21:46

V cene bych problem nehledal QI cca 80-120kc. Co je problem oprotiva kabelu je treba ten aspon u me … Je to, ze bezdrat me da max 760mA coz po kabelu me nabijecka da 1800mA. Je logicke ze ztraty existuji aspon u tohoto prevodu. V mem pripade mam app ampere a kabel s realnym mereni napeti a proudu a vse se chova jak ma. ( Dodam ze mam Samsung S5) u jinych znacek ampere selhava a nebo samotnej tel nepodporuje vyssi proud aby nedojebal samotnou nekvalitni baterii proto ji laduje pomaleji nizsim proudem. ( To jen pro predstavu.) Dneska samozrejme existuji pro novejsi modele rychlejsi a efektivnejsi bezdraty ;) Xiaomi az ted zjistil, ze se da pouzit QI. To je trosku zaspani v dobe…. Ale i tak krok vpred ;)

RSS (komentáře k článku)