Xiaomi Amazfit Cor 2 recenze: levný, ale funkční chytrý náramek

Xiaomi Amazfit Cor 2

Wereables neboli nositelnosti se během posledních pár let staly běžnými doplňky podobně jako smartphony. Lídrem, co do počtu prodaných kusů je přitom čínské Xiaomi, pod jehož značkou Amazfit na trhu nalezneme vše od základních náramků, až po plnohodnotné chytré hodinky. Chytrý náramek Xiaomi Amazfit Cor 2 (nebo Amazfit Band 2 jak se na některých trzích nazývá) patří mezi levnější nositelnosti. To však neznamená, že se jedná jen o pouhý krokoměr. Ve výbavě náramku nechybí dotykový barevný displej, senzor srdečního tepu nebo třeba nadstandardní výdrž baterie. Jak se výrobci povedla druhá generace oblíbeného chytrého náramku?

Recenze Xiaomi Amazfit Cor 2


Skromný obsah balení

Uvnitř balení Xiaomi Amazfit Cor 2 mnoho překvapení nečekejte. V malé krabičce se nalézá pouze samotný náramek, základní manuály kabel pro nabíjení. Ten má na jednom konci klasické „velké“ USB, které zapojíte prakticky do libovolné nabíječky od telefonu. Na straně druhé je pak magnetický konektor se dvěma kontakty.


Design náramku Xiaomi Amazfit Cor 2

Vzhledem nový náramek Xiaomi Amazfit Cor 2 vychází ze svého předchůdce. Novou generaci rozpoznáte díky o něco více zakulacenému designu v okolí displeje nebo jinému zapínání řemínku. To je u druhé generace stejné jako u řemínku klasických hodinek. Tento krok vítáme, neboť klasická přezka je z našich zkušeností spolehlivější než „připínáček“ který měla předešlá generace tohoto náramku.

Xiaomi Amazfit Cor 2 konstrukce náramku

Další změnou, která se na pásku udála souvisí s jeho připevněním k samotnému tělu náramku Xiaomi Amazfit Cor 2. Zacvakávací mechanizmus zde byl nahrazen šroubkem. K výměně pásku na novém Amazfit Cor 2 je tak potřeba tento šroubek odšroubovat, poté jde pásek lehce sundat. Bohužel, alternativní pásky zatím pro novou verzi náramku ani v Číně nekoupíte, prozatím se tak budete muset spokojit s tím výchozím. Přední strana pochopitelně patří především displeji. Ten je v tomto případě barevný, s úhlopříčkou 1,23″. Pod displejem se pak nalézá jediné senzorové tlačítko, sloužící k probuzení displeje. Pohled na vnitřní stranu Amazfit Cor 2 prozrazuje přítomnost senzoru srdečního tepu. Kousek pod ním se pak nalézají dva kontakty sloužící pro nabíjení náramku.

Xiaomi Amazfit Cor 2 nabíjení náramku

Dle výrobce je náramek vhodný i pro plavce a to díky vodě odolnosti do 5 ATM (50 metrů). My jsme jej pochopitelně vyzkoušeli i ve vodě a musíme potvrdit že náramku zatím nijak neublížila. Je pak trochu paradoxní, že Xiaomi Amazfit Cor 2 nabízí vyšší vodě odolnost než náramek iHealth Wave AM4, který na plavce přímo cílí. Oproti tomu však Xiaomi výrazně ztrácí v detekci vašich plaveckých výkonů. Navíc nedokáže ani rozpoznat jednotlivé plavecké styly.

[aps_product_sz id=“559047″]


Každodenní použití

S náramkem Xiaomi Amazfit Cor 2 jsme strávili několik týdnů a jedna z věcí které na něm musíme ocenit je jak příjemně se nosí. Za to náramek vděčí především nízké hmotnosti, na dotek příjemnému materiálu pásku a dobrému tvaru, díky kterému nám výborně seděl na ruce. Během testu jsme tak Xiaomi Amazfit Cor 2 ze zápěstí prakticky nesundali. K tomu nás donutila až nutnost náramek nabít. I v tomto ohledu však Xiaomi Amazfit Cor 2 mile překvapil. Výrobcem udávaných 15-20 dní na jedno nabití se totiž ukázalo jako snadno dosažitelný výsledek. Nám se podařilo náramek udržet od nabíječky celkem 19 dní a to při aktivním měření srdečního tepu v půlhodinových intervalech a zapnutém monitorování spánku.

Plusové body si pak Xiaomi Amazfit Cor 2 odnáší také za slušnou čitelnost použitého IPS displeje. Na automatickou regulaci jasu se sice nedostalo, to je však v této cenové kategorii zcela ospravedlnitelné. Jas zde lze regulovat ručně celkem v pěti stupních, přičemž my jsme během testu „zakotvili“ u druhého nejvyššího. Při tomto nastavení byl displej dobře čitelný i na letním slunci a zároveň nám v noci nevypaloval zrak. Kombinace 1,23″ úhlopříčky a rozlišení 160 x 80 px znamená vcelku hrubý rastr 145 ppi, i to je ale pro fitness náramek z nízké cenové hladiny zcela dostačující hodnota. Jednou z novinek oproti předešlé generaci je i přítomnost NFC pro platby, to je však (zatím?) určeno jen pro službu AliPay a u nás jej tak bohužel nevyužijete.

Fitness funkce jsou spíše základní

Jako každý správný chytrý náramek, musí i Xiaomi Amazfit Cor 2 obsahovat plejádu fitness funkcí, hned na úvod ale možná některé z vás zklameme. Za cenu něco málo přes tisíc korun opravdu nemůžete chtít špičkový monitor fyzické aktivity a cvičení. Xiaomi Amazfit Cor 2 však v tomto ohledu nabídne obstojný základ pro rekreační sportování. V první řadě zde pochopitelně máme krokoměr ve spojení se senzorem srdečního tepu, který uživateli poskytuje informace o ušlé (případně uběhnuté) vzdálenosti a spálených kaloriích. Toto měření probíhá automaticky neustále při nošení náramku.

Xiaomi Amazfit Cor 2 vnitřní strana

Počet kroků a vzdálenost přitom víceméně odpovídaly naměřeným hodnotám jinými chytrými hodinkami. Tepovou frekvenci jsme srovnávali s několika měřeními pomocí klasického tlakoměru a zde se průměrná odchylka pohybovala okolo 5%, což není vůbec špatný výsledek. Vliv na měření má však i utažení náramku, pokud jej budete běžně nosit spíše na volno, bude odchylka i více než dvojnásobná. Při cvičení tak doporučujeme náramek trochu více utáhnout. V druhé řadě jsou přímo v Xiaomi Amazfit Cor 2 přítomny dva fitness režimy. Jeden pro běh a druhý pro různá cvičení. V případě prvního vidíte na displeji náramku čas, uběhlou vzdálenost, rytmus a v jakém fitness pásmu se dle aktuálního srdečního tepu nacházíte – relax, zahřívání, spalování tuků, areobní, anareobní a VO2 Max. V případě monitorování průběhu cvičení jsou vzdálenost a rytmus nahrazeny počítadlem spálených kalorií, jinak jsou zobrazené informace identické.


Prostředí náramku Xiaomi Amazfit Cor 2

Xiaomi Amazfit Cor 2 obsahuje jednoduchý proprietární operační systém jímž se pohybujete pomocí gest – senzorové tlačítko pod displejem tak slouží opravdu čistě jen k probouzení displeje. Základní obrazovka je jednoduchá a obsahuje pouze aktuální čas, datum, den v měsíci a počítadlo kroků. Prostřednictvím aplikace Mi Fit pak lze doinstalovat i další domovské obrazovky, aktuálně jich však oficiální cestou lze získat pouze pět. Tažením shora dolů získáte informace o stavu baterie a můžete zde zapnout noční režim. Pokud jej máte aktivní a náramek zjistí, že spíte, nebude vás rušit notifikacemi. Tažením zleva se dostanete nejdříve k ovládání hudebního přehrávače vašeho smartphonu a následně i k předpovědi počasí na několik následujících dní. Tažení v opačném směru pak slouží pro návrat na domovskou obrazovku.

Pohyb prstu od spodního okraje směrem nahoru je vyhrazen vyvolání hlavní nabídky náramku Xiaomi Amazfit Cor 2. Ta obsahuje následující položky:

  • Status – aktuální informace o počtu ušlých kroků, tepové frekvenci, ušlé vzdálenosti a počtu upozornění na neaktivitu
  • Notifications – centrum notifikací kde naleznete posledních 10 upozornění
  • Workout – monitorování fyzické aktivity rozdělené na běh (resp. běžecký pás) a cvičení
  • Weather – předpověď počasí, jedná se o identickou obrazovku na kterou se dostanete i tažením do boku na domovské obrazovce
  • Alarm – (de)aktivace budíků, ty si však musíte vytvořit v aplikaci Mi Fit
  • Clock – aktivace stopek či minutky
  • Music – ovládání hudebního přehrávače, opět identické jako po tažení do boku z domovské obrazovky
  • Options – nastavení vzhledu domovské obrazovky, zámek obrazovky, úprava jasu, funkce nalezení telefonu, restart, info o zařízení a reset

Jednou z výrazných slabin náramku je jeho lokalizace. Xiaomi Amazfit Cor 2 totiž obsahuje jen pár jazyků, mezi kterými čeština pochopitelně nefiguruje. To by, minimálně nám, ani příliš nevadilo, pokud by si náramek uměl lépe poradit alespoň s českou diakritikou. Namísto písmen s diakritikou (například u notifikací) tak náramek zobrazuje pouze čtvereček s otazníkem a smysl takovéhoto textu je někdy velmi obtížné pochopit. Další věcí, která nás trápila, bylo upozornění na hovory. U těch bohužel není vidět jméno a dokonce ani číslo volajícího. Hovor tak můžete odmítnout, nebo utišit vyzvánění ale kdo vám volá se dozvíte až při pohledu na telefon. Pokud chcete alespoň vidět číslo volajícího, musíte z nějakého důvodu celé prostředí telefonu přepnout do angličtiny. Pochválit však musíme spolehlivé fungování notifikací společně plynulým a responsivním chodem systému.

Xiaomi Amazfit Cor 2 česká diakritika


Aplikace Mi Fit

Jak již někteří z vás možná odtušili, náramek je hodně závislý na telefonu a tím pádem i na aplikaci Mi Fit, bez které nejen nebudete moci schraňovat vaše data, ale ani nevyužijete zdaleka všechny funkce Xiaomi Amazfit Cor 2. Štěstí, že se Mi Fit jednoznačně řadí mezi povedené fitness aplikace obsahující celou řadu užitečných funkcí. Aplikace si od nás zaslouží pochvalu zejména za ucelený a přehledný design společně s podporou široké škály produktů Xiaomi. S aplikací tak můžete spojit nejen chytré náramky a hodinky ale také například chytré váhy či třeba i běžecké boty.Data ze všech propojených zařízení pak pomáhají poskytovat co možná nejpřesnější obraz o vaší momentální fyzické kondici – byť například chytrou váhu lze jednoduše obejít ručním zapisováním naměřené hmotnosti.

Jakmile aplikace Mi Fit posbírá veškerá data, dokáže nejen vést jejich záznam a statistiky, ale především vypočítat řadu zajímavých informací. Mezi ty patří například BMI, tělesný tuk, voda v těle, proteiny, bazální metabolismus, viscerální tuk, svaly či kostní tuk. U každé z těchto kategorií pak aplikace ve zkratce vysvětluje, co která znamená a jak ji dostat do ideálního stavu. Vraťme se však k funkcím vyloženě spjatým s náramkem Xiaomi Amazfit Cor 2. Aplikace nabízí možnost monitorovat vaši procházku, běh či jízdu na kole a to včetně záznamu trasy pomocí GPS v telefonu. Po spuštění záznamu pak náramek zobrazuje aktuální hodnoty a samotný záznam doplňuje nejen o záznam kroků, ale pochopitelně také srdečního tepu. Podotýkáme, že aby vše fungovalo, musíte u sebe neustále mít mobilní telefon.

Aplikace ale neslouží pouze ke sběru dat ale pochopitelně také k nastavení náramku. Vedle možností, které jsme již v recenzi zmínili, jako například výběr ciferníku či nastavení budíků je zde ještě celá řada možností. Mezi ty nejvyužívanější bude pravděpodobně patřit volba aplikací, jejichž upozornění se mají na Xiaomi Amazfit Cor 2 zobrazovat, či zda má upozorňovat na telefonní hovory a SMS. Náramek rovněž může sloužit k automatickému odemykání telefonu či ve spojení s aplikací dokáže nahradit jednoduchou aplikaci s připomínkami. V neposlední řadě musíme zmínit také možnost nastavit dobu, kdy se má displej náramku sám aktivovat po zvednutí zápěstí, aktivaci spánkového asistenta či frekvenci měření srdečního tepu.


Konkurence

Xiaomi Mi Band 3/4

Vůbec nejpopulárnější chytrý náramek na trhu, který boduje především kombinací nízké ceny a solidního výčtu funkcí. Pokud se obejdete bez většího barevného dotykového displeje, je právě Mi Band 3 zajímavou a navíc ještě levnější alternativou. Další možností je pak počkat na Xiaomi Mi Band 4, který se na náš trh již chystá a přinese sebou barevný AMOLED displej, velmi podobnou výdrž a stejnou voděodolnost jako Amazfit Cor 2. Starší Mi Band 3 lze u nás aktuálně pořídit za cenu o kousek převyšující 600 Kč s DPH, novinka v podobě Mi Bandu 4 pak má vyjít na 1249 Kč s DPH.

Představení Xiaomi Mi Band 4

Honor Band 4

Tvrdým konkurentem nejen pro dnes testovaný náramek Xiaomi Amazfit Cor 2, ale také pro nově příchozí Mi Band 4 by mohl být Honor Band 4, který se na našem trhu již nějakou chvíli prodává za 1299 Kč s DPH. Stejně jako Mi Band 4 nabízí barevný AMOLED displej, senzor srdečního tepu či voděodolnost do 5 ATM. Jediné, v čem citelněji ztrácí je výdrž baterie, která má dle výrobce dosahovat až 14 dní.

honor band 4

Závěr recenze náramku Xiaomi Amazfit Cor 2

Cena Xiaomi Amazfit Cor 2 na našem trhu startuje okolo hranice 1300 Kč s DPH a my si troufáme tvrdit, že za danou částku toho tento náramek snad již nemohl nabídnout více. Je kvalitně zpracovaný, pohodlně se nosí a nabídne skvělou výdrž na baterii. Jeho funkce jsou možná trochu omezenější než byste čekali, na druhou stranu vše, co dělá dělá dobře. Ocenit musíme také intuitivní prostředí, dobře fungující notifikace, či základní fitness funkce jako například zobrazení aktuálního pásma – tedy za předpokladu, že jej máte správně dotažený. To vše z něj dělá ideálního společníka na každý den nejen pro příležitostné sportovce.

Kdo však od Xiaomi Amazfit Cor 2 bude očekávat profesionální fitness tracker, bude logicky zklamaný. Mezi mínusy totiž musíme zařadit především absenci režimů cvičení či velkou navázanost na smartphone, bez kterého jsou možnosti náramku velmi omezené. Na druhou stranu, je to právě aplikace Mi Fit, která patří mezi velká pozitiva a náramek odlišuje od záplavy konkurence z domovské Číny. Škoda je také chybějící podpory Google Pay, která by umožnila s náramkem platit. Pravděpodobně největší nevýhodou pro nejpočetnější skupinu potenciálních uživatelů však bude chybějící čeština a zejména pak (ne)podpora českých znaků, která drasticky snižuje využitelnost notifikací.

Klady

+ cena
+ výdrž na baterii
+ pohodlný na nošení
+ barevný displej čitelný i na slunci
+ voděodolnost do 5ATM
+ intuitivní ovládání
+ aplikace Mi Fit

Zápory

– neporadí si s českými znaky
– omezené fitness funkce
– pro nás nevyužitelné NFC
– u příchozího hovoru nevidíte kdo volá

Jaký chytrý náramek používáte vy?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko.cz

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)