Xiaomi experiment: Dokáže bouřka zničit mobilní telefon?

xiaomi academy experiment bouřka

Společnost Xiaomi se pustila do boření mýtů ohledně mobilních telefonů. Jedním z nich bylo video, které vyvrací účinnost zubní pasty proti škrábancům na displeji. Nyní se firma pustila do dalšího pokusu, který má dokázat či vyvrátit, zda je vhodné používat telefony při bouřce.

Možná jste se během svého života setkali s radou, která vám říká, abyste nepoužívali mobilní telefon, když venku zuří bouřka. V rámci série s hashtagem #XiaomiAcademy se tedy čínská firma pustila do testu. Na videu můžeme vidět telefon (zřejmě Xiaomi 12S Pro) a Teslův transformátor, který má simulovat údery blesku. Na telefonu běží náhodné video a přestože do něj několikrát udeří elektřina, nic zásadního se s ním nestane. Později byl na mobilu vytočen i telefonní hovor a proběhl bez nejmenšího problému. V souvislosti s tím Xiaomi sdělilo, že bouřky nemají žádný vliv na používání chytrých telefonů.

Can thunderstorms affect smartphone usage?

Can thunderstorms affect smartphone usage?

Znáte nějaké další mýty o používání telefonů?

Zdroj: PhoneArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)