Xiaomi 14 Ultra provětrá konkurenci. Dostane špičkový snímač i brutální Snapdragon

xiaomi 13 ultra
  • Xiaomi 14 Ultra dostane ještě lepší senzor než aktuální generace
  • Opět půjde o 1palcový snímač od Sony
  • Dočkáme se také Snapdragonu 8 Gen3 a zakřiveného displeje

Společnost Xiaomi už dávno není výrobcem levných telefonů. Ty má sice v nabídce také, ale stále více se zaměřuje na vlajkové telefony, které už několikátý rok po sobě trápí i ty největší konkurenty jako je Apple nebo Samsung. Příkladem může být například Xiaomi 13 Pro, které jsem recenzoval v únoru letošního roku a stojím si za tím, že má pokud ne nejlepší, tak rozhodně jeden z nejlepších hlavních foťáků a vypadá to, že chce čínská firma v tomto trendu pokračovat.

Vylepšený snímač Sony LYT900

Podle spolehlivých zdrojů bude model Xiaomi 14 Ultra vybaven 1palcovým primárním snímačem Sony LYT900. Jedná se o optimalizovanou verzi IMX989, která byla součástí předchozích modelů jako Xiaomi 13 Pro či Xiaomi 12S Ultra. Kromě primárního fotoaparátu budou v telefonu další tři 50Mpx snímače. Dva z nich budou objektivy s 3x a 5x zoomem, zatímco třetí bude pochopitelně ultraširoký senzor.

Xiaomi 14 Ultra bude poháněno čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, počítat prý můžeme také se zakřiveným displejem s 2K rozlišením. Zakřivení bude sice minimální, ale bude přítomno na všech čtyřech stranách telefonu. Očekává se, že Xiaomi 14 Ultra bude uvedeno na trh v první polovině příštího roku. Ještě předtím by měly být vydány modely Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro, a to letos v listopadu.

Xiaomi 13 Ultra review

Xiaomi 13 Ultra review

Koupili byste si vlajkovou loď od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)