Xiaomi 14 Ultra se možná představí dříve, než se čekalo

Xiaomi 13 Ultra
  • Xiaomi brzy odhalí fotomobil Xiaomi 14 Ultra
  • Pochlubí se nejen dokonalými snímači, ale i rychlým čipem a velkou baterií
  • Původně se předpokládalo, že debutuje 25. února, ale mohl by být představen dřív

Koncem měsíce se konečně dočkáme globálního modelu vyhlížené vlajkové lodě Xiaomi 14 a očekávalo se, že stejná tisková konference přinese také celosvětově první odhalení propracovanějšího Xiaomi 14 Ultra. Nyní se ale začalo spekulovat o tom, že vlajka cílená na milovníky fotografování dorazí s mírným předstihem.

Prezentace Lens to legend, v rámci níž zažije řada Xiaomi 14 svou globální prezentaci, je plánovaná na 25. února, což výrobce nedávno potvrdil na svých sociálních sítích. Podle serveru Gizmochina se však na čínské mikroblogovací platformě Weibo začalo horlivě spekulovat o tom, že Xiaomi 14 Ultra bude v Číně představeno už o pár dní dřív, konkrétně 22. února. Toto datum mělo zmiňovat vícero různých zdrojů. Že si navíc očekávaný fotomobil užije svou chvilku slávy sám, částečně vyplývá i z příspěvku, který publikoval prezident Xiaomi Group Lu Weibing. Zmiňuje v něm totiž konferenci týkající se přímo Xiaomi 14 Ultra.

Xiaomi 14 Ultra Lu Weibing

O klíčové parametry a náznak designu Xiaomi 14 Ultra jsme byli obohaceni  díky nedávným únikům, které jsme blíže popisovali v předchozím textu. Důležité je připomenout, že hlavním tahounem smartphonu bude kromě výkonného procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 také 1palcový hlavní snímač Sony LYT-900 s rozlišením 50 Mpx. Ten bude podpořen optickou stabilizací obrazu a variabilní clonou s rozsahem od f/1,63 až po f/4,0. Chybět nemá ani ultra širokoúhlá kamera (rovněž 50Mpx) a dvojice teleobjektivů. Jeden nabídne 3,2násobný zoom, druhý rovnou 5násobný. Těšit se můžeme i na velkou baterii s poměrně rychlým 90W nabíjením.

xiaomi 14 ultra unik

Jak se na Xiaomi 14 Ultra těšíte vy?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)