TOPlist

Evropská cena Xiaomi 14 není tajemstvím! Dvě věci nám na ní ale nesedí..

xiaomi 14
  • Xiaomi představí 25. února své nové telefony řady Xiaomi 14
  • Díky listopadovému představení víme vše o základním modelu
  • Nyní uniká i jeho evropská cena

Už nějakou dobu víme, že Xiaomi ukáže své vlajkové telefony Xiaomi 14 a zřejmě také Xiaomi 14 Ultra v Evropě den před zahájením veletrhu MWC, konkrétně 25. února. Zbývá tedy v podstatě odhalit jen evropské ceny, jelikož o menším modelu víme díky listopadovému představení v Číně veškeré detaily. Díky řeckému webu Techmaniacs však ani ty nejsou tajemstvím, telefon mezigeneračně o něco podraží, ale nesmíme zapomínat na to, že nabízí ve srovnání s Xiaomi 13 mnohem lepší výbavu.

Redaktoři webu Techmaniacs tvrdí, že jejich exkluzivní zdroj prozradil cenu Xiaomi 14 pro Řecko (podobně budou pravděpodobně stát i v ostatních evropských zemích), přičemž základní varianta má nabídnout 12 GB RAM a 512GB úložiště, za ní si má Xiaomi v Evropě účtovat 1099 eur (asi 27 750 korun). Na této informací nám ale nesedí dvě věci – jednak 512GB verze má v Číně k dispozici 16 GB RAM, je ale klidně možné, že ta evropská nabídne o 4 GB méně. Zároveň by bylo ale zvláštní, kdyby čínská firma prodávala základní vlajku s takto velkým úložištěm a nenabídla levnější 256GB alternativu, kterou v Číně prodává. Loňské Xiaomi 13 začínalo v ČR na 23 499 korunách a mělo právě 256GB paměť. V Řecku jsou navíc telefony nepatrně dražší a na 99 % lze s levnější variantou počítat, opak by byl pro všechny velkým překvapením.

I pokud by se však tato informace ukázala jako pravdivá, Xiaomi 14 svojí cenovku pravděpodobně dokáže oproti konkurenci (kam spadá například Galaxy S24+) obhájit. Nabízí špičkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, kvalitní a zároveň relativně kompaktní tělo, fotoaparát s variabilní clonou, rychlé nabíjení a dlouhou softwarovou podporu.

Jak se těšíte na evropské uvedení řady Xiaomi 14?

Zdroj: Techmaniacs

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)