Xiaomi 13 Ultra: Čím bude fotit a kolik by mohl stát v ČR?

Xiaomi 13 Ultra odhad ceny ČR parametry pozvánka představení

Bylo potvrzeno, že již 18. dubna společnost Xiaomi globálně představí svůj nejnovější a také nejvybavenější vlajkový telefon Xiaomi 13 Ultra. Je tedy na místě již probírat jeho parametry. A také přemýšlet nad tím, jaká by mohla být jeho cena u nás v ČR. Po stránce specifikací nám již pomáhá přímo výrobce, který poslední dny před uvedením opět věnuje vypouštění různých vábniček. Ceny jednotlivých variant se pak dají odhadnout z jednoho nedávného zajímavého úniku.

Skrze oficiální kanály již Xiaomi potvrdilo například čtveřici zadních fotoaparátů, kterými bude tento telefon disponovat. Primárním snímačem bude jednopalcový 50MPx Sony IMX989, stejně jako u Xiaomi 12S Ultra, který na zdejších trzích chyběl. Doplní jej hned tři další 50MPx senzory Sony IMX858. Dva budou využity pro různě natavené telefoto snímání, poslední pak pro ultraširoké fotografování. Optiku má obstarat Leica Vario-Summicron. Oficiální snímek rovněž potvrzuje, že objektivy budou sídlit v opravdu obřím kruhovém panelu.

Xiaomi 13 Ultra fotoaparáty datum uvedení

Telefon by měl dle odhadů pohánět čipset Snapdragon 8 Gen2 a o energii se má starat 4 900mAh baterie s podporou 90W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení. Máme očekávat 6,7” AMOLED displej se 120Hz frekvencí. Paměťové kombinace už přímo souvisejí s cenami.

Xiaomi 13 Ultra ceny únik Čína

Díky nedávnému úniku z Číny a porovnání s cenami starších modelů tam a v ČR se můžeme pokusit sestavit přibližné tuzemské ceny. Pokud by mobil Xiaomi 13 Ultra dorazil na náš trh ve všech třech očekávaných variantách, ceny by mohly být cca 35 000 Kč za verzi 8/256, zhruba 37 000 Kč za variantu 12/256 GB a přibližně 41 000 Kč by mohla stát verze 16/512 GB. Takové sumy alespoň nastiňuje běžná trojčlenka.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké máte očekávání od řady Xiaomi 13 Ultra?

Zdroj: GSMA 1, 2, 3

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)