Nejlepší vlajka? Xiaomi 13 Ultra oficiálně potvrzeno, lákadlem budou hlavně fotoaparáty

xiaomi 12s ultra
  • Xiaomi 13 Ultra je dlouho spekulovanou vlajkovou lodí
  • Čínská firma nyní jeho příchod oficiálně potvrdila
  • Na rozdíl od svého předchůdce se dostane i na globální trhy

Xiaomi 12S Ultra je poměrně unikátní vlajkovou lodí, která nabízela hromadu inovací a to zejména v oblasti fotoaparátů, kam přinesla třeba obří 1palcový senzor od Sony. Bohužel ale zůstala exkluzivní pouze pro domácí trh. K nám se mimochodem dostala na kratší testování, takže si u nás můžete přečíst srovnání s Galaxy S22 Ultra. Už několik měsíců se spekuluje o nástupci v podobě Xiaomi 13 Ultra. Ten by právě teď firmou oficiálně potvrzen a dorazí i na globální trhy.

Společnost Xiaomi tuto informaci potvrdila na sociální síti Weibo a Leica následně také na Twitteru. Novinka bude mít prý “unikátní a na světě první systém fotoaparátů”, včetně nového objektivu Summicron a dorazí ještě v květnu.

Telefon s modelovým číslem 2304FPN6DG zároveň schválil singapurský komunikační úřad IMDA. Samotný výpis neprozrazuje nic zásadního – telefon bude mít 5G konektivitu, Bluetooth, Wi-Fi a NFC. Ve skutečnosti tou nejlepší zprávou je, že se mobil skutečně podívá i na globální trh. To nutně nemusí znamenat, že se dostane i do Česka, ale máme alespoň jistou naději.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Měli jste nějakou kapesní herní konzoli?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)