TOPlist

Otloukánek od Xiaomi konečně obdržel HyperOS a Android 14!

HyperOS
  • Android 14 už dorazil do několika desítek telefonů Xiaomi
  • Uvolňování aktualizace zpomaluje, Xiaomi má téměř hotovo
  • Oblíbený telefon střední třídy čekal na aktualizaci velmi dlouho

Xiaomi 13 Lite je (trochu) zapomenutým modelem v portfoliu tohoto výrobce. Většinou dostává aktualizace jako úplně poslední a ani v případě uživatelského rozhraní HyperOS a operačního systému Android 14 to nebylo jinak. Ale čekání je u konce, update konečně přichází!

Právě v těchto dnech začíná výrobce uvolňovat očekávaný update s označením 1.0.2.0. V první vlně se aktualizace dostává k uživatelům, kteří se přihlásili k testování přes aplikaci Xiaomi Community, už je ale uvolňována oficiální cestou. Jaké jsou první dojmy?

Telefon po aktualizaci nadále funguje bez problémů, velmi solidní procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 na tom má pořádnou zásluhu. Hlavní inovací je výrazně vylepšená zamykací obrazovka, kterou si můžete výrazně upravit k obrazu svému. Došlo rovněž k celkové optimalizaci přístroje, uživatelské rozhraní jako celek je za mě o kus dál než předchozí MIUI, které v telefonech Xiaomi bylo přítomné řadu let.

Xiaomi 13 Lite už mám skoro rok, za tu dobu jsem nikdy neměl problém s výkonem ani výdrží tohoto přístroje. Ale aktualizace dostává jako poslední, spousta výrazně levnějších nebo starších telefonů od Xiaomi dostává aktualizace rychleji, což je trošku škoda (optikou majitele Xiaomi 13 Lite). Ale update nakonec dorazí, Android 14 je toho důkazem. Uvidíme, jestli u budoucího Xiaomi 14 Lite sáhne výrobce k rychlejší podpoře. Vzhledem k výkonnému procesoru a atraktivním specifikacím by to bylo žádoucí!

Jak jste spokojeni s HyperOS?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)