Xiaomi 12S odhaleno v Geekbench. Půjde o jeden z nejvýkonnějších mobilů na trhu

xiaomi 12s

Xiaomi nám za posledních několik měsíců ukázalo poměrně velké množství telefonů, ale ještě zdaleka neřeklo letos poslední slovo. Kromě spekulovaného Xiaomi 13, který by se měl ukázat na konci letošního roku s čipem Snapdragon 8 Gen2 se chystá také řada Xiaomi 12S. Ten by měl přijít na trh podstatně dříve.

Xiaomi 12S odhaleno v Geekbench

Právě o něm u nás na webu vyšlo už několik článků a není žádným velkým tajemstvím, že půjde o první Xiaomi mobil s fotoaparáty Leica. Nyní se tento kousek ukázal v benchmarku Geekbench, díky kterému se nám potvrdilo hned několik specifikací. Pod kapotou bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 v kombinaci s 12 GB RAM. Na jedno jádro si telefon vysloužil 1 328 bodů, ve vícejádrovém testu pak dosáhl hned na 4 234 bodů.

xiaomi 12s geekbench

Telefon má dále přinést 120Hz OLED displej, 50Mpx hlavní snímač nebo 67W nabíjení. Půjde tedy o vlajkovou loď bez větších kompromisů. Systémem by měl být samozřejmě Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Na představení by mělo dojít během několik následujících týdnů.

Jaký byl váš poslední Xiaomi telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)