Android 14 a HyperOS dostalo starší Xiaomi střední třídy

HyperOS
  • HyperOS a Android 14 se postupně dostávají do starších a levnějších telefonů od Xiaomi
  • Zatím posledním aktualizovaným telefonem je Xiaomi 12 Lite s procesorem Snapdragon 778G
  • Uvolnění aktualizace provází drobné nejasnosti, možná se díváme pouze na testovací sestavení

HyperOS už dorazil do řady telefonů Xiaomi, Redmi a POCO. A neuplyne snad týden, kdy bychom vás neinformovali o dalším mobilním telefonu, který očekávaný update obdržel. Tentokráte to ale bude o chloupek složitější, zmatek v tom udělal samotný výrobce.

Xiaomi před pár dny oficiálně spustilo program, v rámci kterého si majitelé některých telefonů mohou nainstalovat zkušební verzi HyperOS a Androidu 14. Jedním z podporovaných modelů je Xiaomi 12 Lite, dalším například Redmi Note 12 Pro+ 5G. Ačkoliv moje účast do testování ještě ani nebyla schválena, update mi už dorazil!

Navíc se tváří jako naprosto stabilní sestavení a troufnu si říci, že rozdíly mezi tímto sestavením a případnou finální verzí budou naprosto minimální, pokud vůbec nějaké budou. Telefon zatím funguje výborně a ano, dva dny testování nejsou úplně dlouhá doba. Ale Xiaomi 12 Lite zatím běhá krásně plynule a nový systém tomuto přístroji vyloženě sedí. Od HyperOS nečekejte revoluci, je to pořád přímý potomek MIUI 14. Přináší ale vylepšenou zamykací obrazovku a celou řadu optimalizací, aktualizace se vám bude líbit. Kompletní porovnání starého a nového systému jsme si už ukázali.

Xiaomi 13 Lite na HyperOS stále čeká…

Xiaomi 12 Lite se mi vždycky hodně líbilo vzhledově, rovné boky jsou z mého pohledu mnohem lepší než výrazné zaoblení, které najdete například u nástupce, kterým je Xiaomi 13 Lite. To je lépe vybavené, má výkonnější procesor a několik dalších příjemných novinek. Stran aktualizací je na tom ale paradoxně hůře, na HyperOS a Android 14 stále čeká. Kombinace MIUI 14 a Androidu 13 ale funguje bez větších problémů. Krásné Xiaomi 12 Lite ale teď má náskok… Uvidíme, jestli se do Xiaomi 12 Lite jednou dostane Android 15.

Používáte Xioami 12 Lite?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)